Děti z dětského domova vystoupily v muzikálu Horečka sobotní noci

Děti z dětského domova vystoupily v muzikálu Horečka sobotní noci

Oblíbený muzikál Horečka sobotní noci hostil před pár dny nevšední partu mladých lidí, která vystoupila se skladbou Disco Inferno přímo na pódiu během představení. Jednalo se o děti z dětského domova v Tišnově, jež vyhrály vystoupení v rámci projektu Nadačního fondu Hanky Kynychové Hejbejte se a zpívejte.


Tišnovský dětský domov se stal vítězem kategorie Muzikál v této soutěži už pošesté, a na divadelní prkna Divadla Kalich se tak cvičil už na Dětech ráje, Noci na Karlštejně či Kapce medu pro Verunku nebo Antoinettě – královně Francie. V Divadle Kalich děti zažily dokonalý profesionální muzikálový servis, zpívaly na profi porty, stály vedle opravdových muzikálových hvězd a děvčata dokonce prošla maskérnou.

Na pódium děti uvedla Hanka Kynychová spolu s držitelem ceny Thálie Honzou Křížem. Honza děti z Tišnova zná, protože projekt Hejbejte se a zpívejte podporoval celý minulá rok. Byl vždy vyslán Divadlem Kalich na kontrolu, jak to dětem jde a zda opravdu budou ti nejlepší moci vystoupit v rámci představení. Nebyl na to však sám, vždy ho doprovodila jeho manželka Maruška Křížová, která v představení Horečka sobotní noci ztvárňuje roli Anette, která se uchází o Tonyho, jehož ztvárňuje právě Honza.„Tuhle akci znám, byl jsem se na děti s Maruškou podívat už na letním soustředění a na závěrečné finálové show, ale i tak mě překvapilo s jakou jistotou a profesionálním přístupem dnes předvedly svoje vystoupení,“ vysvětlil Honza Kříž, který je letos podruhé nominovaný na centu Thálie, což svědčí o tom, že je to opravdový muzikálový profík. Ale má i on někdy trému? „Pocházím z herecké rodiny, takže je pro mě divadelní a muzikálové prostředí naprosto přirozené. Typický trémista nejsem, ale samozřejmě vždy před premiérou nebo po delší pauze trému mám. Důležitá je ale pokora,“ dodala hlavní muzikálová hvězda Divadla Kalich.Všichni herci a tanečnici se o děti krásně starali, vzali je mezi sebe a v zákulisí se k nim chovali opravdu jako k hereckým kolegům. Alžběta Bartošová, Jan Tenkrát nebo Juraj Bernáth se shodli, že děti podaly opravdu skvělý výkon.

„Jsem na děti strašně pyšná. Vždycky mám trému za ně, jsou to velké nervy. Nejen proto, že děti před vyprodaným sálem uvádím na jeviště, ale také si přeji, aby se jim vystoupení povedlo. Sama vím, že tréma dělá svoje. Děti si ale vystoupení moc užily a tančily a zpívaly opravdu na jedničku. Moc děkuji Divadlu Kalich a panu Kocourkovi za tuto skvělou příležitost pro naše děti,“ shrnula s úsměvem Hanka Kynychová a jedním dechem přiznala svoje faux pas: „Já sama jsem jasným důkazem toho, že tréma opravdu dělá svoje. Honzu Kříže s Maruškou znám dlouho a celý rok jsem se nimi pravidelně setkávala, ale i tak se mi stal doslova trapas. Marušku jsem přejmenovala na Haničku a na pódiu jsem tak děkovala Haničce a Honzovi Křížovým. Krve by se ve mně nedořezal! Završila jsem to tím, že jsem situaci chtěla napravit, ale místo Maruška a Honza Křížovi jsem řekla Maruškovi. Naštěstí to oba vzali s humorem, za což jim moc děkuji!“. Dnes už se svému faux pas Hanka směje, ale na pódiu Divadla Kalich jí prý stékal ten typický čůrek potu po zádech.

Děti na vystoupení připravoval tanečník Radek Fišer, který v Horečce sobotní noci ztvárňuje roli Rayena. Pěveckého nastudování skladby se pak ujali zpěvačka a moderátorka Petra Doležalová a zpěvák a lektor zpěvu Jan Hönig, kteří se dobrovolné práci v Nadačním fondu Hanky Kynychové věnují již několik let.

Pro děti z Tišnova je charitativní projekt Hanky Kynychové velkou výzvou, jsou do něj zapojeny už šest let a šestkrát zvítězily ve své kategorii, čtyřikrát byly absolutním vítězem.

 

red:fel/foto:czppraha/zdroj:TZ-Mgr. Kateřina Fingralová© 2021 Celebrity za plentou Praha