Sólo - Nový román s Jamesem Bondem!

Sólo - Nový román s Jamesem Bondem!

23. října vyjde nový román William Boyd  -  Sólo

Píše se rok 1969. James Bond – britský zvláštní agent 007 – právě oslavil pětačtyřicáté narozeniny a je povolán na ústředí, kde obdrží neobvyklý úkol.


Má se vypravit do neklidného západo-afrického státečku Zanzarim, aby zneškodnil vzbouřence, kteří ohrožují zdejší režim.Bondův příjezd do Afriky je počátkem divoké mise, při níž se agent snaží odhalit, jaké síly stojí za místní brutální občanskou válkou – a rychle si uvědomí, že situace zdaleka není jednoznačná. V Zanzarimu se zvrtne všechno, co se zvrtnout může, a navzdory splněnému úkolu v agentovi 007 zůstane pachuť a touha po pomstě.

 

Aby se jich zbavil, nezbývá mu než pustit se do sólové akce.

Přeložila Petra Diestlerová  299 Kč | vázaná s přebalem | 296 stran | 140 x 210 mm

WILLIAM BOYD je autorem téměř dvacítky románů. Za román A Good Man in Africa obdržel Whitbreadovu cenu a Cenu Somerseta Maughama; za román Zmrzlinová válka cenu Johna Llewellyna Rhyse a nominaci na Bookerovu cenu; za román Brazzavillská pláž Památeční cenu Jamese Taita Blacka; za román Věčný neklid titul Kniha roku v soutěži Costa. Česky rovněž vyšly jeho knihy Každé lidské srdce, Pod hvězdnatou vlajkou, Modré odpoledne a Málokdy. Jeho napínavý thriller o agentu 007 se dočkal vřelého přijetí jako vynikající příspěvek k bondovskému kánonu.

více na http://www.mf.cz/

 

red:fel / zdroj: TZ -Ondřej Vohnický© 2021 Celebrity za plentou Praha