Wohnout slaví 10 miliónů zhlédnutí svých Bohémů

Wohnout slaví  10 miliónů zhlédnutí svých Bohémů

Před třemi lety skupina Wohnout představila klip k písni Svaz českých bohémů. Tento týden přesáhl magickou hranici 10 miliónů zhlédnutí.  Wohnouti se tak zařadili mezi hrstku českých a slovenských interpretů, jejichž videoklip tuto hranici překonal.


Zcela jistě největší hit kapely zrežíroval David Chvátal, který napsal i scénář. Natáčení proběhlo u vyžlovského rybníka, tedy v domácím prostředí Wohnoutů.  Vše bylo pojato jako jeden velký mejdan a sraz kamarádů. V klipu si tak zahráli i členové spřátelených kapel jako Vašek Bláha z Divokýho Billa, Andrea Plíšková z Gang Ala Basta nebo Petra Borovanová z Le Pneumatiq.

"V klipu nám hrají blízcí kamarádi a my jim děkujeme, že se tak zodpovědně vžili do role. Z natáčení se stal mejdan, což se dalo očekávat, přeci jen je to píseň o bohémech," říká Matěj Homola, předseda Svazu českých bohémů.

https://www.youtube.com/watch?v=EpJV6ZCo84c

Wohnouti aktuálně finišují sezónu letních festivalů, na podzim plánují dvojkoncerty s Vypsanou Fixou. Příští rok kapela oslaví 20 let existence, které řádně oslaví dvěma výročními tour.

 

red:jajy/zdroj:TZ-Zdena Selingerova© 2021 Celebrity za plentou Praha