Film Gangster Ka je dotočen

Film Gangster Ka je dotočen

Dnes, po 50ti natáčecích dnech, režisér Jan Pachl se svým štábem dokončil natáčení thrilleru GANGSTER KA, které probíhalo nejen v Praze a jeho okolí. Štáb odletěl také během letošní zimy natáčet na týden do J.A.R. a na dva týdny na Kanárské ostrovy. Příběh je rozdělen do dvou samostatných filmů.


První díl GANGSTER KA se soustředí na události okolo postavy Káčka na území ČR, a v kinech ho uvidíme od 10.9.2015 a druhý díl GANGSTER KA: Afričan, který přijde do kin 26.11.2015, vychází z Káčkovy exilové anabáze.

Režisér filmu Jan Pachl k natáčení říká:“ Během realizace filmu Gangster Ka jsem na rok sestoupil do prostředí lidí, jejichž uvažování a jednání je tak odlišné od běžného života. Polosvět podvodů, loupeží a vražd. Fascinovalo mě, jak málo stačí, aby se ze zdravě drzého obchodníčka stal gangster číslo jedna. Vlastně jsem fascinován doteď a pevně věřím, že stejně tak fascinováni budou i diváci. Gangster Ka je filmem, jaký tady ještě nebyl. Smělé tvrzení? Tak schválně: Víte, co se honí hlavou gangstera, když právě snídá ?“Film produkuje Adam Dvořák, který má za sebou divácky úspěšné filmy jako Rafťáci, Bobule, 2Bobule, Martin a Venuše nebo Lidice, a který k natáčení dodává:“ Film Gangster Ka bylo asi moje zatím nejtěžší natáčení. Vzhledem k velmi omezenému rozpočtu na dva filmy (37 milionů korun), bylo třeba mnohdy dělat zázraky. Již teď je ale jasné, že výsledný materiál působí velmi výpravně a velkolepě. Byl jsem až překvapen, jak autenticky některé scény působí. Film rozhodně vybočuje z klasického českého filmu.“