Petra Černocká a Kyklop už mají kolonoskopii za sebou! Střevotour podpořili rádi.

Petra Černocká a Kyklop už mají kolonoskopii za sebou! Střevotour podpořili rádi.

Návštěvníci Střevotour, kteří se v uplynulých dvou týdnech prošli modelem tlustého střeva a prohlédli si, jak vypadá tlusté střevo uvnitř, uvítali nejen skutečnost, že maketou provádí zkušení průvodci – lékaři, zdravotní sestry nebo studenti vyšších ročníků medicíny, ale také možnost klást otázky přímo zdravotníkům, kteří problematiku včasného záchytu a léčby rakoviny tlustého střeva a konečníku ovládají.


Mezi zájemce o prohlídku makety se zařadila i zpěvačka Petra Černocká a zpěvák Pavel Vohnout - Kyklop. "Oba jsme ve věku, kdy si člověk musí své zdraví hlídat a tahle aktivita OnkoMajáku nám přišla jako výborná informační věc", nechala se slyšet Černocká, která zároveń prozradila, že má kolonoskopii už za sebou a je ráda za to, jaké jsou dnes možnosti diagnostiky.

"Já jsem se o činnost OnkoMajáku začal zajímat díky osobním zkušenostem onkologického onemocnění v rodině", zdůvodnil svou podporu OnkoMajáku Kyklop. "Možnost sdílet své pocity, propojit se s lidmi, kteří jsou v podobné situaci a získávat od nich cenné rady na základě osobních zkušenosti, to je nesmírně důležité."Kromě jmenovaných zpěváků si prohlídku makety střeva nenechaly ujít ani modelky a missky Lucie Smatanová, Lucie Kovandová a Nikola Buranská, a finalisté soutěže Gay roku 2015."Jak známo, komunita gayů patří k nejohroženější skupině onkologických onemocnění střeva, proto jsme v rámci soustředění před finále soutěže uvítali možnost zdravotní osvěty na Střevotour", vysvětlil pořadatel soutěže Jiří Jarkovský.