Balet Romeo a Julie v kině

Balet Romeo a Julie v kině

V neděli 8. března v 15:45 čeká diváky ve 13 kinech v Čechách i na Slovensku balet Romeo a Julie. Romeo a Julie je perlou baletu 20. století. Hudba Sergeje Prokofjeva evokuje radost i bolest čisté lásky. V hlavních rolích uvidíme Annu Nikulinu jako mladičkou Julii a elegantního Alexandra Volčkova. Drama lásky a zoufalství vyprávěné filmovým způsobem Jeden z nejpopulárnějších baletů, velké Shakespearovo drama lásky a beznaděje uvidíme v choreografii nejslavnějšího tvůrce dramatických baletů Jurije Grigoroviče (2010). Grigorovičova choreografie destiluje esenci dramatu, koncentruje se na vztah milenců a maximálně těží z tanečnosti Prokofjevovy hudby.


O Bolšoj balet živě. Projekt si získal srdce diváků po celém světě a hned po známých operních přenosech z Metropolitní opery je globálně druhý nejnavštěvovanější mezi přenosy do kin. Hlavní ingrediencí úspěchu projektu je nepřekonatelná interpretační bravura tanečnic Bolšoje (Jevgenie Obrazcová, Maria Alexandrová, nebo ukrajinská rodačka Světlana Zacharová). V mužské části souboru okouzlují diváky hvězdy jako Michail Lobukin, Ruslan Skvorcov, ale i historicky první americký tanečník v souboru, který přešel do Bolšoje z ABT David Hallberg. Letošní sezóna bude výjimečná také díky tomu, že budeme svědky zrodu nové nastupující generace tanečních hvězd, která poprvé dostane výraznou příležitost. Nebude mezi nimi chybět 22letá Olga Smirnova, o které se přes její věk otevřeně hovoří jako o hvězdě, která je "zářivým klenotem v koruně Bolšoje".

O prenosydokin.cz Pod značkou prenosydokin.cz distribuuje společnost Cikánek management do kin ve střední a východní Evropě přímé přenosy představení a koncertů z Metropolitní opery v New Yorku, Bolšoj baletu v Moskvě, Národního divadla v Londýně, Berlínské filharmonie či prohlídky z těch nejzajímavějších světových výstav výtvarného umění a to v rámci série Exhibition on Screen. Společnost Cikánek management stála u zrodu tohoto fenoménu v našich zeměpisných šířkách a v současnosti působí ve 12 zemích napříč celou střední a východní Evropou. V loňské sezoně dosáhla napříč teritorii, kde působí, celkové návštěvnosti 100.000 diváků.

Bolšoj balet: Romeo a Julie   8. března v 15:45 záznam

Hudba: Sergej Prokofjev, Choreografie: Jurij Grigorovič, Hlavní role: Anna Nikulina, Alexandr Volčkov

Kam na Romea a Julii 8. března v 15:45:

Praha, kino Lucerna: www.kinolucerna.cz

Praha, Modřanský biograf: www.modranskybiograf.cz

Brno, kino Art: www.kinoart.cz

Děčín, kino Sněžník: www.kinosneznik.cz

Kolín, Kino 99: www.kino.kolin.cz

Louny, kino Svět: www.kinolouny.cz

Náchod, kino Vesmír: www.kinonachod.cz

Plzeň, Měšťanská beseda: www.mestanska-beseda.cz

Ostrava, Minikino kavárna: www.minikino.cz

Suchdol nad Lužnicí, kino Suchdol: www.suchdol.cz

Teplice, kino Květen: www.dkteplice.cz

Zlín, Velké kino: www.velkekino.cz

Slovensko

Liptovský Mikuláš, Golden Apple Cinema: www.gacinema.sk

www.prenosydokin.cz

 

red:jajy / zdroj:TZ-Lucie Rozmánková

 © 2021 Celebrity za plentou Praha