Febiofest letos vstoupil do spolupráce s Berlinale, v barrandovských ateliérech vybuduje speciální filmovou restauraci

Febiofest letos vstoupil do spolupráce s Berlinale, v barrandovských ateliérech vybuduje speciální filmovou restauraci

Letos poprvé pořádá Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest ve spolupráci s prestižním festivalem Berlinale filmové projekce spojené s exkluzivními večeřemi nesoucí název berlínské filmové sekce Culinary Cinema. „Jsou to už tři roky, kdy jsme oslovili ředitele Berlinale Dietera Kosslicka k propojení sekce berlínského filmového festivalu Culinary Cinema a Febiofestu. Existují filmy o jídle,.........


........u kterých se vám sbíhají sliny, a také jídla, která vypadají jako umělecká díla. Kvalitní filmy a kvalitní jídlo člověka rozhodně kultivují,“ říká programový ředitel Febiofestu Štefan Uhrík.

Po tři večery nabídne pražský festival v příjemné atmosféře „filmové restaurace“ vybudované v barrandovských ateliérech mimořádnou příležitost setkat se se špičkovou kuchyní, ochutnat menu inspirované filmem a zároveň vidět skvělé filmy, které zaútočí na chuťové buňky diváků.

Tři výjimečná setkání s filmovými tvůrci a kuchaři v čele se Zdeňkem Pohlreichem se uskuteční od 24. do 26. března od 19 hodin. Při příležitosti uvedení filmu Nejlepší recept korejské režisérky Giny Kim bude na programu asijská kuchyně, chybět nebude italské menu servírované k filmu režiséra Luca Guadagnina Mé jméno je láska a nakonec se bude podávat menu inspirované nejlepšími michelinskými restauracemi a dokumentem Foodies švédské režisérské trojice Thomas Jackson, Charlotte Landeliusová a Henrik Stockare. Lístky zahrnující vstupné do filmové restaurace na Barrandově, projekci filmu a několikachodové menu za 1500 korun budou k dostání měsíc před festivalem v síti Ticketportal.

Staňte se členem poroty  FEBIOFESTU

Hlavní 33členná porota Febiofestu, která uděluje Grand Prix, je otevřená komukoliv od 15 do 100 let s jakýmkoliv vzděláním, sociálním zázemím a s nejrůznějšími profesemi i zájmy. Z došlých přihlášek organizátoři festivalu vyberou 33 porotců a porotu doplní o čestného předsedu (v předcházejících letech to byli olympionička Věra Čáslavská, pan Theodor Pištěk, kostýmní výtvarník a držitel Oscara, architekt Jan Kaplický, výtvarník David Černý, dirigent Libor Pešek, bývalá první dáma Dagmar Havlová a kameraman Miroslav Ondříček). Členové poroty budou muset zdarma, ale povinně (!), navštívit denně určená filmová představení a filmy (celkem 14 filmů) po jejich zhlédnutí ohodnotit body od jednoho do tří pro ten nejlepší. Proto je nutné, aby kandidáti měli v termínu konání Febiofestu 2015 (v době cca od 17 do 24 hodin a přes víkend i v dopoledních hodinách) čas věnovat se plně své roli porotce. A to bez nároku na ubytování, cestovné či ušlou mzdu nebo jiný honorář. Za to získají vstupenky zdarma na soutěžní filmy, pozvánky na úvodní a závěrečný ceremoniál, volné vstupenky na příští ročník Febiofestu a také mimořádnou možnost poznat zákulisí této významné filmové akce! Uzávěrka přihlášek je 27. února 2015. Následně se všem vybraným ozveme a pozveme je na organizační schůzku.

Stačí vyplnit a co nejdříve odeslat následující dotazník

 

Díky programu, přinášejícímu v širokém záběru to nejlepší a nejnovější z celého světa, kvalitním projekcím a slavným hostům přitahuje festival každý rok početnější, otevřené a zvídavé publikum všech věkových kategorií a vzbuzuje zájem domácí kritiky a tisku, stejně jako místních distributorů. Po ukončení programu v Praze putují vybrané snímky do dalších měst v rámci regionálních ozvěn, a Febiofest tak nabízí možnost vidět kvalitní filmy i divákům mimo hlavní město. Febiofest dokonce překračuje hranice i do Slovenské republiky.


 

 

red:fel / foto:czppraha-ff / zdroj:TZ-febiofest© 2021 Celebrity za plentou Praha