Výtěžek koncertu v Olomouci pomůže UNICEF v boji proti ebole

Výtěžek koncertu v Olomouci pomůže UNICEF v boji proti ebole

Olomoucká nezisková organizace Crosspoint pořádá benefiční adventní koncert, jehož výtěžek podpoří Dětský fond UNICEF v boji proti šíření viru ebola v západní Africe. Koncert se uskuteční 13. prosince od 19 hodin v hlavním kongresovém sále centra BEA v Olomouci a účastníci se mohou těšit na soubor Alfa Gospel Praises či na sopranistku Annu Butkiewiczovou. Vrcholem večera, kterým hosty provede Aleš Juchelka, bude dražba panenky, již pro UNICEF vyrobila Lucie Bílá. Koncert se koná za podpory senátora za Olomoucký kraj Martina Tesaříka. Partnery akce jsou IT společnost TESCO SW a Moravská vysoká škola Olomouc.


"Touto akcí chceme podpořit boj organizace UNICEF proti viru ebola. Ráda bych poděkovala všem, kteří nám v našem úsilí pomohou a přispějí do sbírky pro děti postižené touto nemocí, ať již formou daru, účastí na koncertě či zakoupením výrobků UNICEF," řekla Ester Rážová z neziskové organizace Crosspoint Olomouc. Součástí večera bude také prodej panenek vyrobených dětmi a dobrovolníky z projektu Adoptuj panenku a zachráníš dítě. „Hlavní panenkou, která se bude tento večer dražit, je panenka od Lucie Bílé, kterou zpěvačka vlastnoručně vyrobila," prozradila Pavla Gomba, ředitelka UNICEF ČR, která během koncertu představí práci organizace v boji proti šíření viru ebola v západní Africe. "Naše duchovní tradice vybízí v předvánočním čase k projevům milosrdenství a ke skutečné pomoci. Málokdo si u nás dokáže představit problémy afrických dětí postižených ebolou, proto jsem rád, že můžeme tuto akci spolu s našimi zaměstnanci podpořit," dodává Josef Tesařík, generální ředitel Tesco SW. K hodnotám, jako je solidarita, by podle něj měla směřovat i výchova současné mladé generace, proto koncert podporuje i Moravská vysoká škola Olomouc. Ebola je vzhledem k vysoké nakažlivosti a úmrtnosti jedním z nejnebezpečnějších onemocnění vůbec. Proti viru navíc dosud neexistuje žádný lék ani očkování. UNICEF dodává do zasažených oblastí humanitární pomoc v podobě léků, lékařského vybavení, zdravotnických potřeb a ochranných pomůcek. Školí dobrovolné zdravotníky a je důležitým nositelem kampaní, které informují o tom, jak se před nákazou chránit, a zřizovatelem tranzitních center pro osiřelé děti a děti, které ebolu přežily.

O UNICEF

UNICEF (Dětský fond OSN) pracuje ve více než 190 zemích světa, kde dětem pomáhá přežít a podporuje jejich všestranný rozvoj, od narození až do dospělosti. UNICEF dětem zajišťuje zdravotní péči, výživu, pitnou vodu a hygienu, základní vzdělání pro všechny chlapce i dívky a ochranu před násilím, zneužíváním a riziky nemoci AIDS. Největší část pomoci směřuje do těch částí světa, kde je situace dětí nejtíživější - do rozvojových zemí a do oblastí zasažených přírodní nebo válečnou katastrofou. Práce UNICEF je financována výhradně z dobrovolných příspěvků, přičemž na programy pomoci jde 85 procent ze získaných prostředků.

red:fel / zdroj: TZ - Eva Langerová, UNICEF ČR© 2021 Celebrity za plentou Praha