Slavnostní křest knihy „Detektiv Michael Crow - Klauni“

Slavnostní křest knihy „Detektiv Michael Crow - Klauni“

se uskutečnil 20. října 2014 od 16:30 v Paláci knih Luxor za účasti autora Iana Dachse (Ivana Hladíka) a hosta Báry Basikové.


Postavu klauna má mnoho lidí spojenou s cirkusem, veselou náladou a žonglováním. Co když se ale klaunský nos začne nacházet v místech, kde být vůbec nemá?… Hlavním hrdinou nové knihy autora Iana Dachse je ostřílený policista, detektiv Michael Crow, který se již v životě setkal s mnoha zločiny. Tentokrát se však jedná o vraha, který za sebou nechává oběti označené velmi zvláštně – na jejich tváři je líčidly namalovaný klaunský obličej a nechybí ani kulatý červený nos. Co za člověka může provádět takové věci? Michael společně s psycholožkou Anne vedou vyšetřování a snaží se najít cokoliv, co by je dovedlo k vrahovi. Jakmile detektiv zjistí, že všechny oběti navštěvovaly stejnou školu jako Anne, je mu jasné, že jeho přítelkyně může být další. New York nabízí ideální prostředí plné temných zákoutí a anonymitu, která hraje do karet pachateli. Jak dlouho bude trvat hra na „kočku a myš“?

 

O autorovi: Ivan Hladík (píšící pod pseudonymem Ian Dachs) působí jako textař, scénárista, spisovatel a redaktor. Jeho texty písní se objevují v tvorbě předních českých zpěváků např. Jiřího Korna, Petra Koláře nebo Báry Basikové. Mj. spolupracoval se skladatelem Michaelem Jayem (autor soundtracku k filmu „Top Gun“ apod.) Je autorem textů tří původních muzikálů pro evropský unikát – Křižíkovu fontánu v Praze. Věnuje se také psaní filmových a televizních scénářů nebo divadelních her. V roce 2009 vyšla jeho knižní prvotina, thriller „Druhý pohled“, jehož pokračování vydáváme právě nyní. Jako redaktor píše zejména o filmech a filmové hudbě.