Toyota uděluje ceny v 8. ročníku výtvarné soutěže Auto snů

Toyota uděluje ceny v 8. ročníku výtvarné soutěže Auto snů

Toyota Motor Corporation již poosmé udílela ceny ve výtvarné soutěži Auto snů (Toyota Dream Car Art Contest), a to 27. srpna ve svém testovacím centru Mega Web pro nové vozy v tokijském Koto Ward. Do soutěže se přihlásilo 662 898 uměleckých děl ze 75 zemí celého světa. V každé ze tří věkových kategorií (do sedmi let, 8 - 11 let a 12 - 15 let) bylo uděleno jedno zlaté ocenění, dvě stříbrná a tři bronzová. Dále byly oceněni také čtyři nejlepší finalisté. Jednomu dílu byla udělena zvláštní cena prezidenta Toyody s názvem President Toyoda Award.


Slavnostního udílení cen se zúčastnilo 31 oceněných, jejich rodičů a zákonných zástupců, z 22 zemí světa. Zlaté ocenění získali Thanh Mai Bui (6 let) z Vietnamu za "Super krabí auto (Super Crab Car)", Jirawat Yodsing (10 let) z Thajska za dílo s názvem "Wat Pho Masážní auto (Wat Pho Massage Car)" a Iasmina-Maria Raceanu (16 let, 15 v době podání přihlášky) z Rumunska, za dílo s názvem "STORYOTA." Cenu President Toyoda Award získal Mealaksey Pha (5 let) z Kambodži, za dílo s názvem "Chytré rybí auto (Smart Fish Car)".

Jednotlivá díla a fotografie ze slavnostního předávání cen, které se uskutečnilo 27. srpna, si můžete prohlédnout a stáhnout na webových stránkách soutěže Toyota Dream Car Art Contest,

v sekci pro tisk - http://www.image.net/dream_car_art_contest_2014.

Fotografie z předávání cen budou na webové stránky umístěny 27. srpna kolem 14:00 tokijského času.