Vypsaná fiXa oslaví dvacetiny a to na turné Před náma hrajeme my tour 2014

Vypsaná fiXa oslaví dvacetiny a to na turné Před náma hrajeme my tour 2014

Dvacet let existence hudební kapely je v této branži úctyhodná doba. Letos to na dvacítku dotáhla pardubická Vypsaná fiXa. Se svými fanoušky se chystá toto jubileum oslavit na podzimní šňůře nazvané Před náma hrajeme my tour 2014. Celkem dvacet měst po celé České republice. Dalo by se říct co koncert, to jeden rok v životě kapely. Na dotaz jaká ta oslava vlastně bude, byla odpověď členů kapely: „Hele, bude to velký“.

A vypadá to, že ano.


Už samotný název turné Před náma hrajeme my má trochu skrytý význam, protože jako předkapela Vypsané fiXy na všech dvaceti koncertech vystoupí - Vypsaná fiXa. A to v podobě, v jaké jí pravděpodobně málokdo slyšel. Navíc pokaždé to bude trošku jinak. Celé to vysvětluje frontman Márdi: „Již mnoho let po nás mnoho našich fanoušků chce, abychom na koncertech zahráli písně z nejstarších, dnes již kultovních demosnímků. Dlouho jsme to odmítali, preferovali jsme věci z oficiálních řadových desek, ale vzhledem k tomu, že kulaté výročí si zaslouží výjimečné činy, tak nás napadlo, že tyhle „oldskůlové“ pecky opět nazkoušíme a budeme je hrát na narozeninové šňůře. Takže kdo chce živě slyšet písně jako je třeba Večerníček, Argentina, Vypsanou fixou nebo Agresívní děda, má neopakovatelnou, zřejmě už opravdu poslední šanci. Hodně jsme přemýšleli, jak to celé udělat a hlavně časově zvládnout, protože chceme hrát samozřejmě i písně nové a napadlo nás, že si čas našeho hraní rozšíříme tím, že na postu předkapely vystoupíme také my. V základní sestavě této „lofifolkové předkapely“ budu hrát já s Pítrsem a v průběhu našeho setu se k nám občas přidá Mejla nebo Mejn a také další hosté podle toho v jakém městě zrovna budeme hrát. Každý koncert bude úplně jiný, protože do výsledné podoby obou playlistů promluví hlasováním lidé, kteří koncert navštíví. Cítím, že to bude velké dobrodružství!“

Navíc kapela opět hraje v sestavě s basákem Mejnem, který na podzim loňského roku ohlásil svůj odchod z kapely. „To, že se Mejn vrátil zpátky, je úplně nejlepší varianta další existence naší party v kterou už jsem opravdu vůbec nedoufal, ale pořád jsem si někde ve skrytu duše přál, aby to tak dopadlo. Bylo to velice zvláštní období a Mejn nám tak dal takový malý dárek k narozeninám,“ dodává Márdi.

Turné Před náma hrajeme my tour 2014 startuje 17. října v Jablonci nad Nisou v klubu Na Rampě.

ŘÍJEN

Pátek 17 Jablonec nad Nisou - Na Rampě

Sobota 18 Jindřichův Hradec - KC Jitka

Čtvrtek 23 Ostrava - Garage

Pátek 24 Frýdek Místek - Stoun

Sobota 25 Krnov - Kofola

Čtvrtek 30 Plzeň - Buena Vista

Pátek 31 Tábor - Hotel Palcát

LISTOPAD

Pátek 7 Most - KD Medůza

Sobota 8 Liberec - Bunkr

Středa 12 Olomouc - U Klub

Pátek 14 České Budějovice - KD Vltava

Pátek 21 Dobříš - KD

Sobota 22 Vimperk - Hotel zlatá hvězda

Středa 26 Brno - Fléda

Pátek 28 Zlín - Golem

Sobota 29 Třebíč - KD

PROSINEC

Pátek 5 Pardubice - El klub

Sobota 6 Karlovy Vary - Lidový dům

Středa 17 Praha - Velká lucerna

Sobota 20 Herálec - KD

 

zdroj: TZ - Pavel Turner

red:fel© 2021 Celebrity za plentou Praha