Galapágy 3D: Zázraky přírody

Galapágy 3D: Zázraky přírody

Filmová výprava na Galapágy, místo dlouho zcela ukryté před světem, poslední nedotčený a skutečný ráj na planetě Zemi. V panenské přírodě nad hladinou i pod ní zde žije řada unikátních a fascinujících zvířat. A hlavně za nimi zamíří v úchvatném 3D zpracování a s českým dabingem další z řady velkoformátových dokumentů kina IMAX s názvem Galapágy 3D: Zázraky přírody.


Na premiéře nechyběla ani řada našich celebrit se svými ratolestmi

V hlavních rolích si zahraje černý mořský leguán, terej modronohý, obří želvy sloní, galapážský tučňák a tuleň, kormorán, který nemá křídla a nelétá, ale plave, nebo majestátní žralok obrovský.Vnekonečných vodách Pacifiku leží Galapágy, jeden ze zázraků přírody. Místo, kterému se nic nevyrovná, sopečné souostroví, kde žije mnoho unikátních živočichů. Galápagy změnily lidský pohled na přírodu a ukazují sílu evoluce. Zájemci zde najdou například obrovské želvy, kormorány bez křídel, tučňáky nebo slavného černého mořského leguána.

Černí leguáni loví v moři a slanou vodu spektakulárně vyfukují nosem, terejové s modrýma nohama se střemhlav z výšky vrhají pod hladinu za lovem ryb, obří želvy sloní se dožívají věku 150 let a dosahují váhy až 250 kg. Na Galapágách žijí i albatrosi bez křídel a tisíce kilometrů od svého původního domova i tučňáci. Hejna majestátních žraloků obrovských se sem vrací každý rok ve stejnou dobu, aniž bychom věděli proč. Na filmu spolupracoval známý přírodovědec David Attenborough.

„Domov tu má téměř 9 000 živočišných druhů a jejich krása a jedinečnost dělají z Galapág jeden z divů světa. Na velkém plátně a ve 3D jsou zvířata na Galapágách prostě strhující,“

 

red:fel / foto:foto-felli© 2019 Celebrity za plentou Praha