Jedinečná a unikátní edice Původní česká detektivka nakladatelství MOBA slaví. Právě vychází dvoustý titul.

Jedinečná a unikátní edice Původní česká detektivka nakladatelství MOBA slaví. Právě vychází dvoustý titul.

200. titulem je kniha Zuzany Rampichové Příliš vysoké podpatky z nemocničního prostředí. Každého dříve či později doženou důsledky jeho vin. O tom se během pouhého týdne přesvědčí osazenstvo jednoho uzavřeného oddělení v malé nemocnici. Ať už jde o lži, anebo naopak o jejich odhalování, o podvádění, krádeže, předstírání či žárlivost, následkům nakonec neujde nikdo. A zoufalá snaha o jejich zastření vede nakonec až ke smrti půvabné Tiny.


Úmrtí – i někoho tak mladého – není v nemocnici ničím zvláštním, ale nedá spát Tomášovi ani Martinovi, který už má s násilnou smrtí své zkušenosti. Tito spolunocležníci z pokoje číslo čtyři jsou první, kdo si uvědomí, že tady něco nehraje. Nezvratné důkazy však přijdou bohužel až s další obětí…

Edice Původní česká detektivka v průběhu let prokázala, že detektivní literatura je nadčasovou záležitostí, která nepodléhá módním vlnám. Krimi literatura už dávno není pokleslý žánr, jak dokazují velká jména typu Chandlera, Simenona, Blacka, Zábrany a Škvoreckého, a stále má čtenářům co nabídnout.

 

red:fel / zdroj: Johana Turner© 2019 Celebrity za plentou Praha