V sobotu pršelo ŠTĚSTÍ pro Letní dětský tábor Mrákotín

V sobotu pršelo ŠTĚSTÍ pro Letní dětský tábor Mrákotín

Zdice u Berouna přivítaly o víkendu první ročník benefiční akce pro Letní dětský tábor Mrákotín, který je pořádán pod záštitou SPV Lysá nad Labem. Akce měla za cíl seznámit veřejnost s posláním tábora, který si zamilovali děti a dospívající se zdravotním postižením a získat prostředky na uskutečnění dalšího každoročního turnusu.


Na dobrou věc bylo možné přispět mnoha způsoby, ale většinou stačilo to nejmenší – přijít a podpořit snahu všech, kteří mají srdce na pravém místě.Myšlenku, že „každý se může stát dílem skládanky“ podpořilo mnoho umělců z blízkého i dalekého okolí, za což vděčíme také společnosti Etnetera, která poskytla potřebné zázemí.

Dopoledním programem provedl návštěvníky Stanislav Hložek, který přidal i několik písniček. K poslechu i tanci hrála Litavanka a Macechy, písněmi a pozitivní energií přispěla Hana Křížková a dokonce přišli i kouzelníci z Handicap centra Srdce. Dobrou náladu podpořili tanečníci z Taneční školy Betty z Prahy, děti z Domečku Hořovice i mladá talentovaná zpěvačka Aneta Špačková s Lukášem Veselým. Než se obloha úplně zatáhla, bylo možné si naplno vyzkoušet veškerý doprovodný program – táborové hry, Braillovo písmo, kompenzační pomůcky i život na vozíku nebo shlédnout ukázku techniky Sboru dobrovolných hasičů Zdice. Areál nabízel také možnost zakoupit předměty věnované i podepsané samotnými účinkujícími, focení v zajímavé kulise a možnost namalovat si vlastní obrázek na tričko, což se líbilo hlavně nejmenším.

Velký úspěch pak slavilo hlavně vystoupení Petra Ševčíka, který roztančil všechny bez rozdílu a v jedné písni byl doplněn překladem do znakového jazyka. Pohybu neubylo ani u dua Těžkej Pokondr Revival, po kterém moderátorskou štafetu přebrala organizátorka benefice Alexandra Hronková s místním oblíbencem Janem Karáskem. Příchod deště sice nikdo nevítal, ale s přispěním Lukáše Grünera, tanečního souboru Klepeto či kapely Faux Pas bylo brzy jasné, že pršet bude nejen voda, ale hlavně radost. Five Leaf Clover, Zumba, Dave a Sony, Vítek Fiala z Lokomotivy ani Pavel Callta se nedali odradit a hráli a zpívali s úsměvem. Proti dešti nakonec nepomohl ani příchod nejmladšího Ježíše v Evropě Michala Skořepy, ale i přes to rockové kapely Tenemit, Tos Neviděls a Syndrom hrály s plným nasazením až do pozdních večerních hodin. Stejně tak fungoval i kiosek, který nabízel studené i teplé občerstvení.

Už teď se můžete těšit na příští ročník, kdy opět nabídneme zajímavý program jen za to, že podpoříte ty, kteří to potřebují. Pokud jste letos nemohli dorazit a přesto chcete pomoci, můžete tak učinit zasláním příspěvku.Více informací lze prozatím získat na adrese www.facebook.com/mrakotin, připravujeme webové stránky.

Staňte se i Vy dílkem skládanky!

text a foto Anna Ryklová http://www.agiairini.cz

 

red:fel© 2019 Celebrity za plentou Praha