VŠIVÁCI vstoupí do kin 19. června

VŠIVÁCI vstoupí do kin 19. června

Všiváci, příběh dvou bratrů, které rozdělila jedna žena, se úspěšně představili v předpremiérách ve Spojených státech a do českých kin vstoupí 19. června 2014. Snímek se pyšní silným obsazením. Role špičkového neurochirurga oddávajícího se alkoholu a milostným avantýrám se zhostil Jiří Langmajer, jeho bratra, zadluženého veterána z české mise v Afghánistánu si zahrál Ondřej Vetchý.


Jejich matku ztvárnila Iva Janžurová, v dalších rolích diváci uvidí Tatianu Vilhelmovou, Jiřího Mádla, Kryštofa Hádka, Terezu Voříškovou, Marka Taclíka, Andreu Kerestešovou nebo Ondřeje Malého. Všiváci se ve světové premiéře představili už před měsícem v USA v rámci přehlídky českých filmů Czech That Film. „Projeli jsme s filmem Los Angeles, San Francisco, Cedar Rapids, Phoenix a film momentálně v rámci přehlídky putuje po dalších městech včetně Denveru, Chicaga nebo New Yorku,“ řekl scénárista a režisér snímku Roman Kašparovský, který byl ze zájmu amerického publika přímo nadšený. „Obrovský zájem o film byl pro mě asi největším překvapením. Po každé projekci jsme s diváky vedli tak dlouhé a živé debaty, že nás několikrát z kina dokonce museli i vyhodit,“ dodal s úsměvem autor.

Natáčení snímku probíhalo v roce 2012 zejména v Praze a Havlíčkově Brodě, vojenské scény byly potom reálně natáčeny v Afghánistánu na základně Shank v provincii Lógar. „Fascinovalo mě, jak je tam život intenzivní, jaký tam funguje respekt, tolerance, přátelství, velmi to na mě zapůsobilo,“ svěřil se po poslední klapce Ondřej Vetchý, který se v roli Rickyho vrací z mise nuceně do civilu. To Jiří Langmajer si zase jako chirurg dopřál například i operaci mozku. „Pod dohledem odborníků z Vojenské nemocnice ji Jiří provedl bezchybně, přežili všichni,“ doplnila producentka Karla Stojáková. Zajímavostí je také děj, který se odehrává ve třech časových rovinách. „Proto hlavní postavy hrají dva až tři herci. Mikuláše – Mikiho Rohana hraje Jiří Langmajer, Radúz Mácha a jako šestiletého Filip Kubíček. Jeho bratra Richarda – Rickyho ve filmu ztvárnil Ondřej Vetchý, Michal Hruška a jako kluka Matěj Převrátil. Jejich maminku Ivu Janžurovou v časovém posunu hraje její dcera Sabina Remundová. V tomto případě jsme podobu nemuseli vůbec řešit,“ podotkl Roman Kašparovský.

Producentem filmu je společnost Axman Production, koproducentem Česká televize a FAMU, distributorem Bontonfilm. Premiéra: 19. 6. 2014 Režie, scénář: Roman Kašparovský Kamera: Vladimír Smutný Herecké obsazení: Ondřej Vetchý, Jiří Langmajer, Iva Janžurová, Tereza Voříšková, Jiří Mádl, Kryštof Hádek, Ondřej Malý, Tatiana Vilhelmová, Marek Taclík, Andrea Kerestešová, Aneta Krejčíková, Nikol Moravcová, Sabina Remundová Info: www.facebook.com/Vsivaci

 

red:fel / zdroj:Dita Brančíková© 2024 Celebrity za plentou Praha