Po dvou letech se Black Lips vrací do MeetFactory

Po dvou letech se Black Lips vrací do MeetFactory

Atlantští garage-rockoví Black Lips se v březnu se vší razancí znovu přihlásili o slovo novým albem Underneath The Rainbow. Již sedmá položka jejich rozdivočelé diskografie stále dělá čest jejich pověsti zlobivých kluků, kteří za svou přijali klasickou rockovou trojčlenku - sex, drogy a rock'n'roll. Po dvou letech se Black Lips
vrací do MeetFactory, a to 21. 5. 2014 Black Lips vznikli v atlantské Georgii kolem roku 1999. Z původní sestavy zůstaly tři čtvrtiny formace, a sice zpěvák, kytarista a lídr Cole Alexander, baskytarista Jared Swilley a bubeník Joe Bradley.


První album s prozaickým názvem Black Lips! vyšlo v roce 2003 a poslední, sedmé album Underneath The Rainbow letos v březnu. Žánrový rozptyl dosavadní produkce Black Lips stojí rozkročený někde mezi garážovou špínou a kocovinou a to i přesto, že jejich šesté album Arabia Mountain z roku 2011 produkoval retro popový harcovník Mark Ronson. Ten si jméno udělal produkcí pro nebožku Amy Winehouse, Lily Allen nebo Kaiser Chiefs. Undernetah The Rainbow produkoval Patrick Carney z The Black Keys. Vedle oficiálních alb mají Black Lips na kontě i spoustu kolaboračních splitů například s YACHT, The Dirtbombs nebo Pierced Arrows. Se spřáteleným Bradfordem Coxem z Deerhunter natočil Cole singl a krátkou chvíli s ním spolupracoval na společném projektu Ghetto Cross.

Videa:
https://www.youtube.com/watch?v=VtZYa-X2TAE
https://www.youtube.com/watch?v=hKzmsgXz5GM
Více informací:
http://black-lips.com/
https://www.facebook.com/theblacklips
https://twitter.com/TheBlackLips
http://theblacklips.tumblr.com/

 

red: fel / zdroj:Daniel Machill MeetFactory Music PR© 2023 Celebrity za plentou Praha