MUZIKÁL SNĚHOVÁ KRÁLOVNA

MUZIKÁL SNĚHOVÁ KRÁLOVNA

Po dvou letech po rodinném muzikálu Kapka medu pro Verunku do divadla Hybernia zamířil další zcela nový původní český rodinný muzikál autorů Zdeňka Bartáka a Aleny a Jana Pixových Sněhová královna. Muzikál vznikl velmi volně na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena. Původní známý pohádkový příběh autoři přizpůsobili velkému jevišti a výpravné muzikálové podívané pro všechny generace. Hlavním dějovým motivem zůstává velká láska Gerdy a její statečná cesta za vysvobozením milovaného Kaye.


Pro muzikálový příběh nechali však autoři hlavní hrdiny dospět a do příběhu je zasadili ve chvíli, kdy začínají chystat svatbu.

Manželé Pixovi : Sněhová královna je složitá rozporuplná osobnost, zápasí v ní dobro se zlem, a ty jsou v muzikálu ztělesněny dvěma postavami - ONA je zlo a ON dobro. Autoři do příběhu přidali další nové postavy a naopak jiné, zejména ty zvířecí, z původního příběhu vypustili. Přes všechny starosti Gerdy a její napínavou cestu, příběh není ponurý a smutný, jak by se dalo u Andersena očekávat, naopak – situace a postavy se vyznačují milým humorem, který pobaví nejen malé, ale i velké diváky.

Hudba Zdeňka Bartáka je zrcadlem nálad a povah jednotlivých postav, a to i díky dokonalému aranžmá Daniela Bartáka. Podle režiséra představení Lumíra Olšovského půjde o výpravnou podívanou pro všechny generace. V rolích Gerdy se budou střídat Ivana Korolová, Michaela Sejnová a Anna Julie Slováčková, Kaye ztvární David Gránský a Jan Kopečný. V roli královny se bude střídat Dagmar Patrasová a Mahulena Bočanová a supermrchu si zahraje Michaela Nosková, postavu sama takto charakterizovala a ještě dodala: „Jsem vlastně ztělesněné zlo a našeptávačka Sněhové královny“, dodala s radostí, neboť po takovéto roli již nějaký čas toužila.

V dalších rolích se představí: Sabina Laurinová, Michaela Nosková, Felix Slováček jun., Linda Finková, Martina Pártlová, Vlasta Žehrová, Eva Kleinová, Barbora Rajnišová, Míša Zemánková, Eliška Ochmanová, Kateřina Herčíková, Lumír Olšovský, Daniel Barták, Peter Strenáčik a další.


Premiéra v Divadle Hybernia 20. září 2014 v 18 hodin

Lístky v obvyklých předprodejích nebo na www.snehovakralovna.cz

Na realizaci muzikálu spojily své síly dvě produkční společnosti – Pixa-pro a MusicModelTrust Felixe Slováčka a Dagmar Patrasové.

 

red:fel / foto:czppraha / text:Lenka Žáčková

 


 
© 2021 Celebrity za plentou Praha