HLUČNÁ SAMOTA - STO LET BOHUMILA HRABALA

HLUČNÁ SAMOTA - STO LET BOHUMILA HRABALA

KŘEST TÉTO pozoruhodné knihy proběhl ve čtvrtek 27. března 2014 v Paláci knih Luxor. V předvečer stého výročí autorova narození, za hojné účasti přátel Bohumila Hrabala, odborníků na jeho dílo a dalších osobnosti. Pomyslnou kmotrou knihy se stala herečka Zdenka Hadrbolcová.Obsáhlá kniha o životě a díle Bohumila Hrabala obsahuje jedinečný soubor dokumentů , fotografií, korespondence, původní neupravované strojopisy povídek, románů a básní. Jsou zde doklady o cenzorských praktikách komunistů, kopie nakladatelských smluv, lektorské posudky. Nechybí ani ohlasy odborníků a laické veřejnosti – čtenářů.


Kniha obsahuje i spisy, komentáře, kritiky z archivu Bohumila Hrabala. Tento archiv je uložen v Literárním archivu PNP, ve Vlastivědném muzeu Nymburk a u Hrabalových přátel. Kniha vychází ve spolupráci s Památníkem národního písemnictví v Praze a u příležitosti stého výročí autorova narození. Knihu vydala Mladá Fronta.

Bohumil Hrabal byl bezesporu vynikajícím spisovatelem a jeho Hlučná samota – Sto let Bohumila Hrabala stojí rozhodně za přečtení.

red:fel / foto: czppraha / zdroj Neoluxor© 2021 Celebrity za plentou Praha