NEED FOR SPEED

NEED FOR SPEED

Auta v hodnotě 100 miliónů korun projela Prahou-Luxusní sportovní automobily v souhrnné hodnotě přibližně 100 milionů korun projela v úterý 11.března odpoledne Prahou. Auta symbolicky přivezla nový akční film NEED FOR SPEED do kina Cinema City Nový Smíchov, kde ten večer proběhla slavnostní premiéra. Poprvé od otevření 4DX sálu se slavnostní premiéra filmu uskutečnila právě v unikátním „pohyblivém“ sále 4DX.


Jízda a výstava atraktivních aut má přímo v ulicích oslavit vstup filmu do kin. Všichni účastníci však budou mít na mysli i herce Paula Walkera, jenž byl hvězdou filmů Rychle a zběsile a na podzim tragicky zemřel. Jízdou mu řidiči i český distributor filmu Need for Speed chtějí vyjádřit uznání a uctít jeho památku. „Vzdát u příležitosti Need for Speed hold Paulu Walkerovi je bez jakýchkoliv debat,“ říká ředitel společnosti Bontonfilm Martin Palán k faktu, že Paul Walker byl tváří konkurenční zábavní značky. „On prostě k rychlým autům a tunningu neodmyslitelně patří. To je důležité. Nějaké úvahy o podpoře konkurence jsou nemístné, jeho smrt je tragédie a podobné žabomyší rozbroje to překlenuje a odsouvá do pozadí,“ má jasno Palán.

Ještě před projekcí, odpoledne od 16:00 hodin, byla auta vystavena v garážích obchodního centra na Smíchově pro zraky veřejnosti. Prahou projelo přes 30 luxusních a „vytuněných“ automobilů. Hlavními hrdiny jízdy a výstavy byl vůz Lamborghini Aventador v hodnotě 10 milionů korun, Ferrari Berlineta, Ferrari FF a Aston Martin DBS, všechny za cca 7 milionů, atraktivní auta Dodge Viper a Dodge Challenger a také Ford Mustang GT500, který se stal předlohou pro auto hlavního hrdiny filmu NEED FOR SPEED

Film vznikl na motivy stejnojmenné legendární hry, od jejíhož prvního vydání uběhlo 20 let. Atmosféru rychlé jízdy bez limitů doplňuje filmový příběh z prostředí nelegálních silničních závodů a cesta za pomstou jednoho z účastníků. Film NEED FOR SPEED má být podle tvůrců návratem k poctivé podívané s minimem triků. Jejím základem před kamerou jsou skutečná auta, skutečné srážky, kaskadéři a opravdová nefalšovaná rychlost. "Chtěli jsme udělat syrový, drsný film v klasickém stylu bez zbytečného uhlazování," říká režisér Scott Waugh. V hlavních rolích se představí Aaron Paul známý ze seriálu Perníkový táta ( Breaking Bad ), Dominic Cooper, Michael Keaton, Imogen Poots nebo Dakota Johnson.

Další výjimečná akce k Need for Speed je v plánu na čtvrtek 13. března. Přímo v jednom z kinosálů Cinema City Nový Smíchov bude v odpoledních hodinách probíhat hraní legendární hry Need for Speed na plátně o rozloze 60 metrů čtverečních.

red:fel/foto:czppraha/zdroj:TZ Bontonfilm© 2020 Celebrity za plentou Praha