MOTOSALON 2014

MOTOSALON 2014

Veletrh MOTOSALON se v roce 2014 uskuteční od 6. do 9. března v areálu brněnského výstaviště.Je největší oborovou prezentací ve střední Evropě a jediný motocyklový veletrh s gescí Svazu dovozců automobilů (SDA) – motocyklová sekce a za podpory ( SAP ) , je zařazen do mezinárodního kalendáře výstav a veletrhů ACEM.


Veletrh předvede reprezentativní zastoupení významných značek dostupných na českém trhu s nejaktuálnějšími novinkami a nabídne návštěvníkovi vše, co s motocyklem souvisí včetně atraktivních doprovodných programů.Svou účast na Motosalonu potvrdily téměř všechny významné motocyklové značky. Nebude chybět největší světový producent Honda, Yamaha, Harley-Davidson, BMW, Triumph, Aprilia, Moto Guzzi, Kawasaki, Suzuki, Kymco, KTM, Royal-Enfield, Jawa, Peugeot a další. V expozici čtyřkolek budou značky Arctic Cat, TGB, Can-Am nebo Outlander. Na stáncích s příslušenstvím a motooblečením se mohou návštěvníci těšit například na značky Arai, Dainese, Nolan, Rizoma, LS2, Schuberth helmets, Shark, Shoei, Modeka, Datatag nebo čeští výrobci PSÍ Hubík, Restless, TOKOZ...

fotografie jsou z tiskové konference 27.2.2014 v hotelu Adria v Praze.

Součástí výstavy bude letos poprvé i samostatná expozice dvou desítek vybraných přestaveb ze světových soutěží pod názvem Custom Culture. Letošní počin bude ochutnávkou pro rok 2015, kdy dostanou přestavby výrazně větší prostor.

Pátek na Motosalonu bude dnem pro začínající jezdce - v rámci Teenager day, se budou moci návštěvníci seznámit s technikou správné jízdy na motocyklu včetně instruktáže pro jezdce a spolujezdce, promítání spotů o nehodách. Navíc bude v tento den vstupné pro studenty za 100Kč!!!

Zahájení plné hvězd z řad profíků i známých tváří - při samotném zahájení představí Karel Abraham motorku pro nadcházející sezónu v Moto GP. Za účasti kaskadéra a testovacího jezdce Pepy Sršně a známých tváří, které jezdí na motorkách. Mezi nimi budou například herci Pavel Liška a Jan Révai, Dalibor Gondík nebo moderátorky Linda Finková a Eva Decastelo.

O doprovodný program se postará kaskadérská skupina Crazy Day. Kaskadérská show na motocyklech i čtyřkolkách včetně synchronizovaných jízd, triky na skútrech, trialovém motocyklu.Celý program budou moderovat herci z pořadu Na stojáka.

Pro děti budou v areálu řádit Batman se Supermanem - dětské pásmo doplní vystoupení taneční hip hopové skupiny, blok písniček a několik soutěží. Děti se budou moci na Motosalonu svézt i na minibikách.

Soutěž mladých mechaniků - soutěž bude založená na plnění technických úkolů zaměřených na servis motocyklů. Účastníci budou muset například rozebrat a složit spojku, rozebrat přední vidlici upside-down nebo seřídit ventilové vůle. Ti nejlepší budou odměněni hodnotnými cenami.

Projekt Jawa kolem světa se zakončí na Motosalonu - po osmi měsících v jedné stopě a více jak 45 tisících kilometrech se projekt JAWA kolem světa blíží ke svému závěru. Zakončení cesty vyvrcholí právě na veletrhu Motosalon 2014, kde můžete potřást pravicí nejen jezdci Pavlovi Suchému, ale poplácat po nádrži můžete i jeho nesmrtelnou stařičkou JAWU 350.

Na salonu bude výstava k loňské obří Bike-Show Nočních vlků ve Volgogradu -výstava spojená s filmovým dokumentem o XVII. Bike-Show ve Volgogradu. Loňská megaakce, na kterou se sjely desítky tisíc motorkářů z bývalého Sovětského svazu i dalších zemí, se konala k 70. výročí bitvy u Stalingradu. Motorkářský klub Nočnye Volki (Noční vlci), který Bike-Show pořádá, vznikl ještě v dobách SSSR. Dnes sdružuje asi 5000 členů, kteří podléhají tvrdé disciplíně. Pravidelně se účastní nejen motorkářských přehlídek, ale i pravoslavných procesí a vlasteneckých slavností.

Testování skútrů i motorek vyšších kubatur - a soutěž o skútr Kawasaki v hodnotě 130 000 Kč

 

pro odborníky a novináře - 6. 3. 2014 od 9.00 - 12.00 hod.

pro veřejnost  - 6. 3. 2014 od 12.00 - 19.00 hod.

7. - 8. 3. 2014 od 9.00 - 19.00 hod.

9. 3. 2013 od 9.00 - 17.00 hod.

VSTUPNÉ

Základní 200,- Kč

160,- Kč zlevněné - online, předregistrace, studenti, děti 6 - 15 let, ZTP

Teenager day - 100,- Kč pátek-studenti na základě předloženého průkazu o studiu či školy na základě jmenného seznamu studentů s razítkem školy)

neděle - rodinné - 2 dospělí plus až 4 děti do 15 let - 250,- Kč

red:fel/foto:czp/zdroj:motosalon 2014© 2020 Celebrity za plentou Praha