ABNORMAL JDE NA FESTIVAL TRÉS COURT

ABNORMAL JDE NA FESTIVAL TRÉS COURT

Mladá naděje českého filmu v podobě Olivera Cuadry vysílá jako jeden z prvních tvůrců z České republiky svůj krátký počin s názvem Abnormal na festival krátkých snímků Trés Court. Festival nabízející přehlídku toho nejlepšího z mezinárodních vod se koná každoročně v květnu a jeho domovem je Francie. K vidění budou jak snímky lehčího ladění, tak snímky zabývající se temnějšími tématy. Takový je i Abnormal.


 

Snímek pojednává o dopadu psychické choroby na život obyčejného muže, kterého si s chutí zahrál Zdeněk Podhůrský: „Já mám roli rozpolceného člověka, který žije více ve svém snu než v realitě. Ten snový svět, který si vytvořil, se tam prezentuje s tím, že pak zjistíme, že je to vlastně jen jeho vize a že je chorý.“ Dalších rolí se ujali Ivana Jirešová (Ordinace v Růžové zahradě) a slibní mladí herci Petra Žďárská a Petr Špirit. Dobrou práci odvedla také finalistka České Miss 2013 Zuzana Juračková, která měla ve scénáři dokonce nahou scénu. Svléknout ji ovšem nepřinutilo ani víno Spielberg od partnera filmu, které jinak přispívalo k výborné atmosféře celého natáčení. „Samozřejmě jsem se nesvlékla, měla jsem na sobě pánskou košili.“, říká o své roli se smíchem Zuzana.

Přes to, že se jedná o první větší projekt Olivera Cuadry, jsou do snímku vkládány velké naděje a vznikal s nadšením, o čemž se bylo možné přesvědčit na tiskové konferenci, která se konala 21. ledna v Baru Progress v Praze. V současné době probíhají poslední úpravy, po kterých bude Abnormal připraven spatřit světlo světa při svém prvním slavnostním promítání. „Termín odevzdání do soutěže je 10. února, takže plánuji mít do konce ledna vše hotové. Pokud to vyjde, pošleme Abnormal nejen na Trés Court, ale i do soutěže v Německu. Musím říct, že díky panu Bohoňkovi za kamerou i díky hercům, kteří zahráli výborně, to bude kvalitní podívaná.“, vyjádřil se režisér Oliver Cuadra.

red:fel / zdroj:A.Ryklová http://www.agiairini.cz / foto: CZP© 2020 Celebrity za plentou Praha