OTVÍRÁNÍ JARA

OTVÍRÁNÍ JARA

Floristická  a zahradnická soutěž pro studenty zahradnických škol -  OTVÍRÁNÍ JARA -pátý ročník podporující zahradnické řemeslo   PATRONKOU LETOŠNÍ SOUTĚŽE JE OPERNÍ PĚVKYNĚ PAVLÍNA SENIĆ Motto : ŽIVOT JE DIVADLO A MY JSME HERCI. ZÁLEŽÍ, JAKOU ROLI SI SAMI VYBEREME


Floristická soutěž  proběhne již 27. března 2020 v rámci letošního 14. mezinárodního veletrhu zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky.

FOR GARDEN v Praze v termínu od 26. do 29. března 2020.

Zakladatelem a hlavním pořadatelem soutěže pro studenty zahradnických škol a příbuzných oborů s názvem OTVÍRÁNÍ JARA je přední český florista Pavel Hruška, známý z řady televizních pořadů, ale i jako člen hodnotících jury významných soutěží floristů.

JUNIOŘI A SENIOŘI – JEDEN PRO DRUHÉHO NOSNOU MYŠLENKOU JE VZÁJEMNÁ ÚCTA, POMOC, POKORA, LÁSKA A VNÍMÁNÍ JEDEN DRUHÉHO.

PŘÍKLAD: SENIOŘI PŘEDÁVAJÍ JUNIORŮM ZKUŠENOSTI , TI JE REALIZUJÍ A VYTVÁŘÍ KVĚTINOVÉ DEKORACE PRO RADOST DRUHÝCH, KTERÉ NAVÍC BUDOU VYDRAŽENY A TÍM ZAFINANCUJÍ POTŘEBNÉ A PŘÍJEMNÉ ZÁŽITKY SENIORŮM.

Všechny práce budou v sobotu vydraženy ve prospěch Nadačního Fondu „MOJE VELKÉ PŘÁNÍ“.

V odborné jury zasednou: Milota Murčová ( Slovensko), Janka Vargová (Slovensko), Ondřej Štěpánek (Česko) a Markéta Nagyová (Česko).

Floristická soutěž si bere za cíl propagovat především samotný obor, ale chce také dát příležitost studentům, jejich talentu, inspiraci a nápadům. V rámci soutěže a doprovodného programu budou prezentovány školy, jejichž studenti se účastní soutěže. Účast a prezentace škol bude plně hrazena z rozpočtu firmy HRUŠKADESIGN s.r.o. Z  předešlých ročníků vyplynulo, že školy se neúčastní dostatečného množství oborových soutěží, neboť nemají prostředky na účastnické poplatky a na úhradu materiálu, ale v této soutěži je to naopak.

Návštěvníci veletrhu budou moci obdivovat nejen práci talentovaných studentů floristiky, ale také VIP osobností.  Svou účast potvrdili: operní pěvkyně Pavlína Senić, herec, zpěvák a saxofonista Felix Slováček jr., klavírista Vjačeslav Grochovskij, moderátorka Jana Havrdová, zpěvačka a moderátorka Jana Chládková, herečka Martina Hudečková a moderátorka Štěpánka Duchková.

Řada z nich se zúčastní nejen doprovodného programu, ale také autogramiády v rámci veletrhu.

V sobotu 28. 3. 2020 proběhne dražba všech prací studentů, ve prospěch nadačního fondu „Moje velké přání“ (pomáháme seniorům), licitátorkou bude Štěpánka Duchková,moderování odpoledne se ujme skvělá a milá dáma, moderátorka POŘADU ČT SAMA DOMA, Jana Havrdová.

Pavlína Senič si pozve hosty a představí nové turné „MODRÉ SNĚNÍ“ s Georgem Gershwinem.  /Exkluzivně Iva Klusalová - agentura Andante./Jelikož barva letošního roku je modrá, vzniká skvělé propojení tohoto hudebního projektu s květinami.

 

V rámci programu se během čtyř dnů na pódiu vystřídají odborníci zahradnických oborů, ke kterým patří nejen floristika, ale například zahradní architektura apod.

Kontakt -  Ing. Onřej Štěpánek  stepanek@ammi.cz  +420 737 115 233

 

red?fel/foto:czpprahaFotogalerie

12241 12242 12243 12244 12245 12246 12247 12248 12249 12250

© 2023 Celebrity za plentou Praha