46. ročník MFF EKOFILM se otevírá filmařům celého světa!

46. ročník MFF EKOFILM se otevírá filmařům celého světa!

EKOFILM, který pořádá Ministerstvo životního prostředí, hledá už bezmála půl století ty nejpoutavější filmy o přírodě. „Je jedno, jestli je film z Afriky, Asie nebo Milovic. Nás zajímají silné příběhy, filmařské výpovědi, které dokáží lidem představit problémy v životním prostředí nebo přírodu v celé jejich složitosti, kráse či tragičnosti,“ říká dlouholetý prezident festivalu Ladislav Miko a dodává: „Právě filmy mohou přinést nové podněty, nápady i neotřelé pohledy z celého světa.“


Hlavní téma festivalu pro rok 2020 je UDRŽITELNOST a soutěžními kategoriemi jsou KRÁSY PŘÍRODY, KRÁTKÉ FILMY (filmy se stopáží do 30 minut) a STŘEDOEVROPSKÉ FILMY (Střední Evropou se pro účely této kategorie rozumí Německo, Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Rakousko, Slovinsko, Maďarsko, Česko, Slovensko, Polsko).
MFF EKOFILM se uskuteční ve dnech 14.–17. října 2020 v Brně. Mimo jiné například na náměstí Svobody, v kině Scala nebo v prostorách Masarykovy univerzity. Přihlásit se mohou dokumentární, hrané, animované i experimentální filmy z celého světa. Až do konce dubna tak mohou autoři filmů učinit prostřednictvím portálu filmfreeway.com.
Program festivalu tvoří mezinárodní soutěž 25 filmů s ekologickou tématikou a doprovodné akce (nesoutěžní filmy, koncerty, besedy, prezentace, workshopy…). Přihlášené filmy bude posuzovat odborná výběrová komise, která do 30. 6. 2020 většinovým hlasováním rozhodne o zařazení filmů do festivalové soutěže. V případě, že bude film vybrán, bude přihlašovatel okamžitě obeznámen.
Slavnostní vyhlášení vítězných filmů a předání cen proběhne dne 16. 10. 2020 v Brně. Na festivalu uděluje mezinárodní porota následující ceny:
• Cena ministra životního prostředí – Hlavní cena za nejlepší film festivalu • Cena prezidenta festivalu • Nejlepší film kategorie Krásy přírody • Nejlepší film kategorie Středoevropské filmy • Nejlepší film kategorie Krátké filmy
EKOFILM je mezinárodní filmový festival o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví. Širokému okruhu diváků přináší nejnovější poznatky o stavu přírody a životního prostředí v různých zemích světa a v mnoha případech i fakta o řešení závažných kauz. Na mezinárodní úrovni získává EKOFILM stále vyšší ohodnocení. Patří k nejstarším festivalům environmentálního zaměření na světě, je významnou platformou pro setkávání široké veřejnosti s filmovými tvůrci, odbornou veřejností a státní správou. Festivalu se účastní řada zahraničních odborníků.


Více informací zde: https://www.ekofilm.cz/

 

red:fel/zdroj:TZ-Helena VáňováFotogalerie

12095 12096 12097

© 2023 Celebrity za plentou Praha