Do kin přichází originální thriller Daria

Do kin přichází originální thriller Daria

Originalitu tohoto snímku potvrdí například už komiksové úvodní titulky, které navnadí na vizuálně propracovanou podívanou. Kostým ďábla, jenž oblékl umělecký maskér Josef Rarach, vyhrál cenu na největší SFX události světa v Los Angeles. A film má také svůj soundrack s písní nazpívanou například Gabrielou Gunčíkovou, aktuálně dostupný na Spotify.


Kreslené úvodní titulky filmu Daria, které nemají v Čechách obdoby, vymyslela a nakreslila Ktaiwanita (Kateřina Bažantová). Umělkyně, která vytvořila například i velkoformátovou ilustraci pro vestibul stanice pražského metra I. P. Pavlova a podílela se na Komiksové Kytici, ilustrovaném vydání Erbenovy básnické sbírky, je také autorkou obálky českého překladu knihy Game of Thrones. Grafické prvky k filmu kreslila několik měsíců, aby se poté několik měsíců převáděly do animované podoby.

Vizuální unikátnost snímku podporuje kamera Aleše Harta, který spolu s debutujícím režisérem Matějem Pichlerem strávil desítky hodin obhlídkami lokací, záběrováním a vizualizacemi scén. V jedné ze snových scén například vystupuje ďábel, jehož kostým měl na sobě umělecký maskér Josef Rarach. Do kostýmu, který vyhrál cenu na největší SFX události světa v Los Angeles, se pro celonoční natáčení oblékal maskér šest hodin a vzhledem k natáčení v plamenech měl uvnitř ledové chlazení. Jednalo se o jednu z nejnáročnějších scén filmu, která je ale na plátně ve výsledku jen pár vteřin.

Vizuálně zajímavá se ukázala být i herečka Klára Miklasová, kterou si vybral časopisu Playboy, aby pro březnové číslo nafotila pictorial.

Film Daria má také svůj oficiální soundtrack, který si diváci mohou poslechnout na Spotify. Kromě Miloše Novotného nebo Michala Skořepy uslyší i Gabrielu Gunčíkovou. K songu Life Miloše Novotného dokonce vznikl i videoklip, který se natáčel na lokacích filmu a je i dopněn filmovými záběry.

 

Klip: https://www.youtube.com/watch?v=6xW3UAHWeek


Mystery thriller s kriminálními prvky Daria je v kinech od 30. ledna 2020. Producentem je společnost Europe DMT Production Michala Theera, distributorem společnost Bontonfilm.

Synopse:

Mladý psychiatr Marek (Jaromír Nosek) a farmaceutka Daria (Klára Miklasová) se seznamují přes sociální sítě, ale hned po první osobní schůzce přitažlivá femme fatale Daria zmizí. Marek ji objeví až po několika dnech v psychiatrické léčebně, kde pracuje jeho matka (Jana Šulcová). V rámci své praxe se ujme jejího případu a snaží se rozklíčovat, co se stalo. Nejprve to vypadá, že je Daria opravdu blázen, brzy však zjistí, že si s ním možná jen trochu zahrává. Nebo je to jinak? Dariu s Markem někdo sleduje a nový soused Taz (Paul Louis Harrell) jim pomůže „ztratit se“ na vzdálenou biofarmu, kde žijí lidé, kteří nechtějí či nemohou být součástí dnešní společnosti. Žije tam i profesor (Jiří Schmitzer), který tvrdí, že se jedná o hru mocných a že se Daria, úspěšná ve farmaceutickém výzkumu, znelíbila některým lidem…

 

Producent: Michal Theer

Režie: Matěj Pichler

Koproducent: Patrik Kettner

Scénář: Daniel Miňovský

Kamera: Aleš Hart

Střih: Jakub Vansa

Hudba: Patrik Kettner

Zvuk: Tomáš Bělohradský

Kostýmní výtvarník: Dominika Pichler

Architekt: Štěpán Kuklík

Masky: Josef Rarach, Vlad Taupesh

Hrají: Jaromír Nosek, Klára Miklasová, Pawel Delag, Jiří Schmitzer, Jana Šulcová, Paul Louis Harrell, Vasil Fridrich, Norbert Lichý, Martin Sitta, Jan Vlasák, Karel Dobrý, Jitka Sedláčková, Josef Vrána, Petr Semerád, Tomáš Havlínek, Tomáš Dastlík, Roman Štabrňák a další

Žánr: mysteriózní/thrillerFotogalerie

12027 12028 12029 12030 12031 12032 12033

© 2020 Celebrity za plentou Praha