Nová kniha Ivety Svobodové - Konec hry

Nová kniha Ivety Svobodové - Konec hry

Paul je učitel francouzského jazyka a literatury na Univerzitě Karlově a v Praze na Moráni žije s mladou přítelkyní z univerzity. V napínavě se rozvíjejícím ději se čtenář dozví, že Paul vlastně utekl z Paříže do Prahy po dramatických rodinných neshodách. Ze svého bytu se rád dívá na Vyšehrad. Jeho prapředek baron Chevert obsadil s francouzským vojskem za války o dědictví rakouské Prahu, založil zde první zednářskou lóži U Tří korun a na Vyšehradě pokračoval ve stavbě pevnosti s kasematy.


Paulův dědeček nyní objevil na zámku Chevert nedaleko Bordeaux dokumenty, podle kterých prapředek v podzemí Vyšehradu ukryl před císařským vojskem poklad. Paulova přítelkyně s výpravou francouzských profesorů poklad opravdu najde a v tom okamžiku vstoupí do hry skupina neznámých lupičů. Podaří se jim skoro celý poklad ukrást. Několik vražd a únosů zburcuje policii v Praze i ve Francii. Lupiči jsou postupně pochytáni, ale hlava organizace stále uniká. Konec hry přinese až odhalení, že za vším stojí tajemství lásky a zla v příbuzenském klanu potomků barona Cheverta

----------------------------------------------------------------------

Iveta SVOBODOVÁ (*1965) je nová autorka nakladatelství Šulc-Švarc. PODIVNÉ PŘÁTELSTVÍ byla její první kniha románového rozsahu. Literární tvorbě se věnuje už delší dobu, vydala několik kratších detektivek (Přestaň se bát, Kruh se uzavřel, Postavení mimo hru, Stíny minulosti), píše scénáře televizních seriálů a je autorkou dvou divadelních her (krimikomedie Pár dní na zkoušku a Tajemství srubu u jezera). V literatuře má ráda romantická dobrodružství a záhadná tajemství, napětí i humor svých hrdinů, přitahuje ji horor a fantasy stejně jako propojení historie a současnosti — z těchto zdrojů vzniká její další kniha Vyšehradské tajemství, která vyjde příští rok.

kniha vychází v nakladatelství   https://www.sulc-svarc.cz

red:fel/foto:czppraha/zdroj:nakladatelství šulc-švarc

fotografie ze křtu knihy 11.12.2019 ve Vinárně u MilánkaFotogalerie

11819 11820 11821 11822 11823 11824 11825 11826

© 2020 Celebrity za plentou Praha