ROSTISLAV VANĚK : EXTYPO

ROSTISLAV VANĚK : EXTYPO

POZVÁNKA na zahájení výstavy : ST 30. 10. 2019 v 17 h v Galerii Hollar.Výstavu zahájí Pavel Piekar, předseda SČUG Hollar, úvodní slovo přednese Karel Haloun.

Doprovodný program: ST 6. 11. 2019 v 17 h – komentovaná prohlídka výstavy s Rostislavem Vaňkem a Robertem Hlůže


Extypo – s bilancí rozsáhlého a kvalitního díla, které vzbuzuje úctu i obdiv / zahrnujícího stovky grafických úprav knižních titulů, návrhů plakátů, výstavní grafiku, tvorbu známek, nejvýznamnější programy korporátní identity a desítky typografických řezů vlastních písmen, nemluvě o organizační a pedagogické činnosti/, se Rostislav Vaněk představuje jinak zaměřenou rozsáhlou prací, kterou se zabývá poslední tři roky. Jestli je v této Vaňkově misi něco společného s jeho profesionální dosavadní tvorbou, je to standard vysokého osobního nasazení, pravidlo přijít s jiným než očekávaným řešením a smysl pro vizuální exkluzivnost a brilanci. Jinak je v ní všechno relativně nové: je z ní eliminováno absolutně cokoli, co vyžaduje povaha práce grafického designéra. V prvé řadě objednávka, protože tyto nové cykly vznikají jako ryze osobní a soukromý projekt. Nenajdeme v nich podřízenost funkci, sdělení, racionální koncepci, stylizaci, běžným metodám práce. Autor si v nich naopak dopřává bezbřehou svobodu, čirou spontánní radost z tvoření, nechává mluvit intuici a pracuje s prvkem řízené náhody. Užívá si proces vzniku stejně jako výsledek. V souladu s technickými možnostmi dneška od roku 2015 využívá nejmodernější prostředky digitálního zpracování, reprodukce a tisku.

 

U příležitosti výstavy vydává nakladatelství Arbor vitae publikaci EXTYPO v české a anglické verzi a duhý díl PORTRÉTŮ PŘÁTEL R. V. s řadou členů SČUG Hollar. Úvodní studie Karel Haloun, Alan Záruba a Iva Knobloch.

Facebook: https://www.facebook.com/events/388544175423079/

 

Výstava potrvá do 24. 11. 2019.

 

 

 

red:jajy/zdroj:Kateřina SlezákováFotogalerie

11513 11514

© 2023 Celebrity za plentou Praha