Vagnerová s Novotným natáčejí kriminálku trochu jinak

Vagnerová s Novotným natáčejí kriminálku trochu jinak

V době, kdy jsou televize přeplněné všemožnými kriminálními filmy a seriály, přichází producent a režisér Miloslav Šmídmajer s komedií, která si z nich otevřeně utahuje. Případ mrtvého nebožtíka pracuje s velkou nadsázkou a v hlavních rolích představuje Davida Novotného, Hanu Vagnerovou, Martina Pechláta a Lukáše Příkazkého.


Film, za kterým stojí stejný režisér i scénárista úspěšné komedie Probudím se včera (Miloslav Šmídmajer a Lumír Holčák), se celý červenec natáčí v různých lokacích města Olomouc.Hlavní postavou komedie je major Prubner (David Novotný), který spolupracuje na vyšetřování podivného případu vraždy s detektivy Skálovou (Hana Vagnerová), Rorýsem (Martin Pechlát) a Dymákem (Lukáš Příkazký). Děj je tady ovšem pouze záminkou pro humor - jak situační, tak slovní. Využívá mnohokrát viděné a donekonečna opakované postupy pátrání i klišé, kdy stopy vedou k někomu, aby později bylo odhaleno, že pachatelem je někdo jiný.

„Uvědomil jsem si, že diváci jsou zahlceni kriminálkami na každém kroku a že přišel čas si z toho udělat trochu legraci. Každý večer potřebují televize desítky mrtvol, aby uspokojily své diváky. Vzali jsme proto scénář Lumíra Holčáka, domluvili se se skvělými herci, a teď se na place moc bavíme,“ řekl s nadšením režisér a producent filmu Miloslav Šmídmajer. „Kromě našich čtyř hlavních hrdinů, které skvěle a s chutí hrají Novotný, Vagnerová, Pechlát a Příkazký, jsou v menších rolích úžasní například i Milan Šteindler jako patolog, který nemá rád krev, Anna Polívková jako uklízečka, máme tady Evu Holubovou, Kláru Issovou, Pavlu Beretovou… A Mirek Táborský jako poručík Drátek je taky bezvadný,“ dodal Šmídmajer.

Jako režisér si velmi cení, že herci jsou perfektně připravení a do jednoho naladění na komediální notu. Což je ostatně vidět i na jejich komentářích. „Tenhle film není moc vizuální, ani není založený na zvuku, ale vzhledem k tomu, že točíme i na smetišti a prasečáku, bude tenhle film spíš o čichu. Bude hrozně smrdět. Naštěstí ale všechny kolegyně herečky hezky voní, takže to vyvažují,“ popsal jeden natáčecí den na place David Novotný coby Prubner.

„Můj Bedřich Rorýs má encyklopedické znalosti, ale sociálně inteligentní moc není. Detektivnímu týmu dává takovou určitou ‚barvičku‘ a intelektuální zázemí. Navíc se bojí zbraní, takže ji jako jediný z týmu nemá,“ představil svoji roli Rorýse Martin Pechlát.

„To Lolita Skálová se naopak nebojí ničeho a jediný, kdo ji v týmu zaujme, je Prubner. Rorýs je pro ni bačkora. Má ho sice svým způsobem ráda, ale vlastně ji moc nezajímá. Rozhodí ji snad jedině když jí jednou místo Skálová řekne Scullyová,“ dodala Hana Vagnerová.

V dalších rolích se objeví také například Tereza Srbová, Miroslav Táborský, Eva Holubová, Martin Myšička, Klára Issová, Filip Kaňkovský, Lenka Krobotová, Denisa Pfauserová či Pavla Beretová.

Film by měl přijít do kin v lednu 2020, distributorem je společnost Falcon, producentem společnost Bio Illusion.

 

 

Případ mrtvého nebožtíka

Česko

Žánr: komedie

Premiéra: 9. 1. 2020

Režie a producent: Miloslav Šmídmajer

Námět a scénář: Lumír Holčák

Kamera: Peter Beňa

Střih: Adam Dvořák

 

red:fel/zdroj:TZ-PR filmu: Gabriela Vágner/foto:Zuzana PanskáFotogalerie

11160 11161 11162 11163 11164

© 2019 Celebrity za plentou Praha