Mental Power Prague Film Festival

Mental Power Prague Film Festival

Bude slavnostně zahájen v pátek 7. 6. ve 13:00 filmovými projekcemi, soutěží o nejlepší divácký film a autogramiádou Sobotní galavečer začne tradičně v 18:00 příchodem filmových delegací a členů poroty po červeném koberci za zvuku fanfár a bubnů.


Tereza Voříšková, která je i dlouholetou patronkou festivalu, Eva Holubová - vzácný host festivalu a porotci - Igor Bareš, Marek Taclík, Patrik Nacher, Milan Tesař, Klára Králíčková a Gabriela Zadražilová - rozhodně neměli jednoduchý úkol, museli rozhodnout o nejlepších letošních filmech a hereckých výkonech.

Výsledky a ceny v jednotlivých kategoriích budou předány během zmiňovaného slavnostního galavečera, který bude s noblesou jemu vlastní opět moderovat Vojtěch Kotek.

Festival se koná dva dny v atmosféře, kterou by mohly jiné festivaly závidět. To nejde popsat, to se musí zažít a vidět!“ říkají jednohlasně prezidenti festivalu Patrik Henel a David Sychra.

Poslání festivalu Mental Power Prague Film Festival

Hlavní myšlenkou festivalu je vytvořit podmínky pro uměleckou seberealizaci lidí s postižením a podílet se tak na jejich duševním rozvoji. Festival maže hranice, které by jinak stály handicapovaným v cestě do světa aktivní umělecké činnosti. Vymezuje zcela ojedinělý nový prostor pro vlastní vyjádření. Přivádí postižené (ne)herce před filmovou kameru, na stříbrné plátno a odtud na červený koberec. Slavnostní chvíle poté vrcholí nominacemi, předáním cen za promítané filmy a autogramiádou. Festival tím dosahuje společenské integrace postižených a to způsobem, který nemá ve světě obdoby.

Program 13. ročníku MPPFF


pátek 7. 6.                         13.00 - slavnostní zahájení a rozlosování pořadí filmů, projekce a autogramiáda                 sobota 8. 6.                       18.00 - slavnostní galavečer spojený s předáváním cen

Vstupenky se budou prodávat přímo na místě:

7. 6. 2019  -  Divadlo Palace, projekce filmů

Cena vstupenky:               zdarma

8. 6. 2019 -   Divadlo Palace, galavečer, předávání cen letošního ročníku

Cena vstupenky:               300,-Kč

Více informací naleznete na www.mentalpower.cz

red:fel/zdroj:TZ-Johana Turner© 2020 Celebrity za plentou Praha