Český internetový seriál Šeptej Nahá Stín slaví úspěchy v zahraničí

Český internetový seriál Šeptej Nahá Stín slaví úspěchy v zahraničí

Internetová televize OBBOD si spolu s režisérkou a scénáristkou seriálu - Šeptej Nahá Stín - Norou K připsala na své konto úspěch mezinárodního měřítka a na další má zaděláno na konci letošního léta.


Na internetové televizi OBBOD je šestidílný seriál Šeptej Nahá Stín (Whisper Naked Shadow) Nory K k vidění od jara 2019 a už měsíc po svém zveřejnění se stal vítězem kategorie Nejlepší webový seriál v dubnové edici mezinárodní soutěže Los Angeles Film Awards. O pár dní později se tvůrci mohli radovat i z oficiálního zařazení do Sicily Web Festival, kde bude krátkometrážní webový seriál představen publiku i odborné porotě již tento srpen.„Seriál jsem tvořila hlavně s cílem pobavit. Aby ukrátil třeba dlouhou chvíli a zaujal novými tvářemi nebo netradičním námětem,“ vysvětlila jeho režisérka Nora K. „Je to malý, nízkorozpočtový seriál, takže by mě ani ve snu mě nenapadlo, že by nás nějaká zahraniční porota mohla vybrat jako nejlepší webový seriál v soutěži Los Angeles Film Awards. Byla jsem nadšená už jen když jsme zjistili, že jsme v semifinále. A teď se spolu s herci těším na to, co nás čeká na Sicílii,“ dodala.Šeptej Nahá Stín je příběhem tří spolubydlících, kteří kromě svých extra starostí sdílejí také svoje super schopnosti. Sofie je díky tomu pořád nahá, Robin musí šeptat a Viki se zdá být už úplně vyšinutá. Při tom všem se ale všichni pokouší studovat. Šeptej Nahá Stín je unikátní krátkometrážní seriál, který kombinuje komedii s mysteriózními prvky.

Tvůrci umístili první díl seriálu na Youtube kanál OBBODu, čímž se jim povedlo oslovit tisíce unikátních diváků. Pouze 28% z nich bylo z Česka a zbylé téměř dvě třetiny obsáhli zahraniční diváci, což svědčí o jejich rostoucím zájmu a expanzi české méně známé a nezávislé evropské produkce mimo české hranice. „Internetové televizi OBBOD se tak daří naplňovat vizi, se kterou vstoupila na trh,“ doplnil jednatel televize Kamil Ouška.

Zajímavé je i srovnání sledovanosti u předplatitelů internetové televize OBBOD, kde se teprve nedávno nasazený seriál počtem zhlédnutí dokázal za velmi krátkou dobu přiblížit mnohem známějšímu seriálu Svět pod hlavou, který na televizi běží od loňského roku. Sledovanost seriálu Šeptej Nahá Stín navíc každý měsíc roste.Seriál má doma i v zahraničí své první známé fanoušky. Jedním z nich je například i autor populární knižní série Mládí v Hajzlu CD Payne. „Seriál mě chytl od první epizody, má nesmírně originální a zajímavý námět a chytrý scénář, těšil jsem se na každý další díl,“ popsal své pocity Payne, z čehož má obrovskou radost především autorka seriálu.

„Já sama jsem na knížkách o Nicku Twispovi doslova vyrůstala a číst si pochvalu právě od CD Payna pro mě samozřejmě byla ohromná pocta,dodala režisérka Nora K. „Stejně jako představa, že si Američan zaplatí možnost podívat se na náš český seriálek. Plus mám radost i za herce, kteří se díky našemu mezinárodnímu týmu a propagaci dostanou i na různé zahraniční akce, jako byla třeba premiéra seriálu v New Yorku, nebo jako bude představení seriálu na festivalu na Sicílii. V USA se také účastníme různých comiconů a podobných akcí, kde máme ten nejpřímější kontakt s ideální cílovou skupinou, s lidmi, kteří mají rádi sci-fi, fantasy, super hrdiny a ocení nezávislou tvorbu,“ vysvětlila Nora K, která studovala filmovou tvorbu v New Yorku, kde v současnosti i žije. Je také členkou IFP (Independent Filmaker Project).

Druhá série krátkometrážního seriálu Whisper Naked Shadow se začne natáčet již toto léto. V hlavních rolích se opět objeví Radek Banga, Anna Lucie Schollerová, Andrea Hodíková, Daniel Mavrov a Lea Kolouchová.

 

red:fel/zdroj:TZ-Gábina VágnerFotogalerie

10889 10890 10891 10892

© 2020 Celebrity za plentou Praha