Písně Pink Floyd zazní v pražské Lucerně

Písně Pink Floyd zazní v pražské Lucerně

Zakládající člen Pink FLoyd a čerstvý držitel Řádu britského impéria (CBE) za služby v oblasti hudby Nick Mason a jeho Saucerful of Secrets přivezou do Prahy atmosféru prvních desek této legendární kapely. Po jejich vyprodaném kanadsko - americkém turné se chystají do Evropy. V Praze zahrají 25. července.


Když se bubeník Nick Mason v polovině roku 2018 rozhodl dát dohromady kapelu Saucerful of Secrets, aby společně mohli v Anglii odehrát pár koncertů a během nich připomenout první písně a alba legendárních Pink Floyd, netušil, jak sám říká, jaký budou mít úspěch. Z původně zamýšlených „pár koncertů“ se tak stalo regulérní světové turné. Letos na jaře proběhla velmi úspěšná kanadsko - americká část. Během koncertu v New Yorku se ke kapele dokonce přidal Roger Waters v písni Set the Controls.„Během americké části turné zazněly hlavně písně z prvních alb Pink Floyd tedy od ‘The Piper at the Gates of Dawn’ až do ‘Obscured by Clouds’, mimo jiné, Interstellar Ovedrive, která otevírala každý koncert, dále Astronomy Domine, When You´re In, Remember a Day, Atom Heart Mother, Let There Be More Light nebo One of These Days. Celkem jedenadvacet písní včetně přídavků. Dá se předpokládat, že stejný set list kapela odehraje i na jejich evropské části, “ říká Milena Palečková z pořádající agentury 10:15 Entertainment.

Evropské turné čítá celkem patnáct koncertů, pražské vystoupení proběhne 25. července ve velkém sále Lucerny od 20.00.

 

Více informací naleznete na www.thesaucerfulofsecrets.com a na www.1015.cz.

INFO:

Nick Mason's Saucerful of Secrets je britská rocková formace založená v roce 2018 bubeníkem Pink Floyd Nickem Masonem a kytaristou Lee Harrisem. Na repertoáru mají písně z raného období Pink Floyd, z let 1967 – 1973. Mason o vzniku projektu říká, že si chtěli připomenout období a atmosféru doprovázející první alba a koncerty této legendární kapely. Oba hudebníky doplňují ještě kytarista Gary Kemp ze skupiny Spandau Ballet, dlouholetý spolupracovník Pink Floyd baskytarista Guy Pratt a klávesista Dom Beken.

Nick Mason's Saucerful of Secrets – Praha

Datum konání: 25.července 2019 od 20:00 hod

Místo konání: Lucerna – Velký sál, Štěpánská 61, Praha 1

Vstupenky: v předprodeji v síti Ticketmaster (dříve Ticketpro)

Cena vstupenky: 1.200,- Kč

Uspořádání sálu: na stání

 

 

red:fel/zdroj:TZ-Pavel TurnerFotogalerie

10875 10876

© 2019 Celebrity za plentou Praha