50 let se Čtyřlístkem

50 let se Čtyřlístkem

Výstava 50 let se Čtyřlístkem se koná u příležitosti padesátiletého výročí vydání prvního čísla komiksu Čtyřlístek. Základní linie výstavy je zaměřena na dětské publikum a pracuje s interaktivními prvky. Zve děti do světa dobrodružství a zapojuje je do hry, jejímž cílem je představit současným dětem svět čtveřice postav z komiksu Čtyřlístek. V souvislosti s otevřením výstavy se 11. 5. od 14.00 do 17.30 hod. koná také Den se Čtyřlístkem – speciální akce pro rodiny s dětmi za účasti autora komiksu pana Jaroslava Němečka.


Výstava představuje hravou formou protagonisty původního českého komiksu Čtyřlístek – psí slečnu Fifinku, prasátko Bobíka, králíka Pinďu a kocoura Myšpulína. V některých příbězích vystupuje také zloduch Kazimír Zádrhel, který se snaží Čtyřlístku všelijak uškodit. Děti se mohou seznámit s hrdiny slavného obrázkového seriálu prostřednictvím původních kreseb a interaktivních her. V Myšpulínově garáži na návštěvníky čeká podivuhodné čtyřlístkovské vozidlo – chronolet. Svět Čtyřlístku a kontext doby mapuje časová přímka s připomínkami významných událostí v životě časopisu, Prahy i České republiky. Nechybí ani pátrací hra pro děti Za tajemstvím Pindruší.

Otcem příběhů Čtyřlístku je kreslíř Jaroslav Němeček, společně s manželkou Lucií. První sešit s názvem Vynálezy profesora Myšpulína vyšel 15. 5. 1969 v nakladatelství Orbis. Nyní vychází časopis Čtyřlístek s příběhy zvířecí čtveřice dvacetkrát do roka.

 

Den se Čtyřlístkem – 11. května

V sobotu 11. 5. od 14.00 do 17.30 hod. se koná v hlavní budově MMP u příležitosti otevření výstavy Den se Čtyřlístkem. Program, orientovaný zejména na rodiny s dětmi do 10 let, zahájí krátký rozhovor s kreslířem Čtyřlístku Jaroslavem Němečkem a následná autogramiáda.

Pro děti a rodiče jsou připraveny i dvě komentované prohlídky výstavy s jedním z autorů.

Během odpoledne mohou děti se svými rodiči navštívit výstavu také samostatně, zahrát si hru Za tajemstvím Pindruší a zúčastnit se losování o knihy Čtyřlístku a další ceny. Každý dětský návštěvník si bude moci vyzvednout i drobnou výhru (vystřihovánky, pohledy nebo časopisy Čtyřlístek).

Celé odpoledne budou veškeré dění doprovázet i plyšoví kamarádi Fifinka, Myšpulín, Pinďa a Bobík. Nebude chybět ani prodej čtyřlístkovského sortimentu.

V rámci Dne se Čtyřlístkem je pro rodiny s dětmi volný vstup do celého muzea.

www.muzeumprahy.cz

 

red:fel/zdroj:TZ-Martina Hoffmanová© 2021 Celebrity za plentou Praha