Autor románu Skleněný pokoj o filmu

Autor románu Skleněný pokoj o filmu

Film režiséra Julia Ševčíka Skleněný pokoj bude mít slavnostní premiéru 12. března v brněnském Univerzitním kině Scala, do široké distribuce vstupuje 14. března 2019.Příběh inspirovaný vznikem legendární vily Tugendhat je adaptací stejnojmenného románu Simona Mawera.


„Nejprve jsem přijel do Brna kvůli mé knize o Mendelovi. Protože zde žil. Vilu jsem tehdy navštívil jako turista a nadchla mě. Jenomže v té době mne žádný příběh nenapadl. To se stalo až o deset let později při druhé návštěvě. Znovu jsem navštívil vilu a začal vymýšlet příběh. Nechtěl jsem psát o skutečné rodině, která tu žila,“ vzpomíná na vznik románu Skleněný pokoj spisovatel Simon Mawer.

Román Skleněný pokoj se stal světovým bestsellerem, byl přeložen do desítek jazyků a byl nominován na prestižní literární ocenění The Man Booker Prize

Režisér Julius Ševčík  říká, jaká byla jeho představa o možném filmu při čtení románu Skleněný pokoj.Moje první myšlenka byla na lidský experiment. V přeneseném smyslu pro mě vila představovala symbolickou zkumavku, do které se vsadí lidské osudy a chemický proces je v čase proplete a navždy změní. Vilu jsem vnímal jako prostor, který doslova nutí ke svobodě. V příběhu ožívají tajemství, smysly a touhy obyvatel. Historický příběh o vášni, která může vest k záhubě i ke štěstí plný emocí a zvratů, mi přišel pro filmovou adaptaci ideální,“ říká režisér.

Video se Simonem Mawerem najdete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=e8kqEBWepNs

Uvedení filmu Skleněný pokoj doprovází výstava filmových kostýmů Kataríny Štrbové Bielikové, která je umístěna v prostorách vily Tugendhat v Brně od 30. ledna do 11. března.

Producent:Skleněný pokoj vzniká v produkci Společnosti IN Film Rudolfa Biermanna, producenta divácky úspěšných snímků Účastníci zájezdu, Obsluhoval jsem anglického krále, Román pro muže nebo dramatu Masaryk, oceněného 12 Českými lvy.

Koproducenti:společnost InVestito Igora Rattaje, Česká televize,Televize JOJ.Snímek vzniká za finanční podpory statutárního města Brna a společnosti Jet Investment.Výroba filmu byla podpořena Českou republikou prostřednictvím  Státního fondu kinematografie z programu filmových pobídek.Film vznikl za podpory programu Kreativní Evropa – MEDIA.Partnerem filmu je Hotel Emblem, oficiálním dopravcem jsou ČSA.

Distributor: Bioscop

Trailer s titulky najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=_SfI2aJq0wA

Trailer s dabingem zde: -https://www.youtube.com/watch?v=Nw4OrxJ37U4

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

fotografie ze setkání Simona Mawera se čtenáři v kavárně nakladatelství Academia

red:fel/foto:czppraha/zdroj:TZ-JanaŠafářová

.



Fotogalerie

10571 10572 10573 10574 10575 10576 10577 10578

© 2019 Celebrity za plentou Praha