26. MFF Praha – Febiofest

26. MFF Praha – Febiofest

Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest letos opět nabídne pestrou paletu děl nejen současné světové kinematografie, ale znovu do Prahy přiveze také několik zajímavých filmařů. Jedno z festivalových ocenění – Kristiána – si kromě české herečky Jiřiny Bohdalové například odnese i držitel Oscara a Zlatých palem z festivalu v Cannes, dánský režisér Bille August.


Festival bude slavnostně zahájen ve čtvrtek 21. března 2019 v Obecním domě v Praze a bude probíhat do 29. března. Slavnostní zakončení včetně vyhlášení vítěze sekce Nová Evropa, Amnesty International Febiofest Award či soutěže I ty jsi filmařem proběhne ve čtvrtek 28. března v CineStar Anděl. Projekce budou tradičně ke zhlédnutí v multikinech CineStar Anděl, CineStar Černý Most, v kině NFA Ponrepo a v Městské knihovně. Do regionů se Febiofest vydá od 1. do 18. dubna 2019 a bude zahrnovat města: České Budějovice, Hradec Králové, Plzeň, Beroun, Pardubice, Jihlava, Ostrava, Mikulov, Kladno, Liberec, Děčín, Olomouc, Uherské Hradiště, Chomutov a Zlín.

 

Vstupné a akreditace

Vstupné na jednotlivá představení je 99 Kč.

Cena diváckých akreditací na 3 dny je 699 Kč, na 5 dnů 999 Kč a na 9 dnů 1699 Kč.

Vstupné na film a exkluzivní večeři v sekci Culinary Cinema je 1190 Kč.

Předprodej diváckých akreditací a vstupenek na filmově-kulinářské večery je již zahájen na

 

 

PROFIL: JIŘINA BOHDALOVÁ patří dlouhodobě k nejoblíbenějším českým herečkám a ve filmech, televizi a v divadle se objevuje přes úctyhodných sedmdesát let. Její matka, která se sama věnovala ochotnickému divadlu, ji už od raného věku hlásila do divadelních a filmových konkurzů. Jiřina Bohdalová velmi záhy začala herecké party získávat a ztvárnila řadu dětských rolí na plátně i na divadelním jevišti. V šestadvaceti letech úspěšně absolvovala pražskou DAMU v představení Josefina. Tam si ji vyhlédl Jan Werich a nabídl jí angažmá v divadle ABC. Později se její celoživotní domovskou scénou stalo pražské Divadlo na Vinohradech. V šedesátých letech se Jiřina Bohdalová začala výrazněji prosazovat ve filmu. Z velké části se jednalo o komediální role, z nichž je asi nejslavnější trio Bohdalová-Janžurová-Jirásková v hudební komedii Světáci. Svůj životní výkon ale podala v psychologickém dramatu Karla Kachyni Ucho. Snímek putoval okamžitě do trezoru a pro Jiřinu Bohdalovou to byl v podstatě konec filmové kariéry na dalších dvacet let. Místo plátna si našla své místo na obrazovce televize v řadě inscenací, filmů, seriálů a především jako součást komediálního dua s Vladimírem Dvořákem v pořadu Televarieté. Svůj hlas také propůjčila značnému počtu postav televizních večerníčků.

Po revoluci se vrací opět k filmu. Za hlavní roli v pohádce Nesmrtelná teta a dramatu Fany získala filmovou cenu Český lev. Kromě řady dalších ocenění vyhrála osmkrát v řadě diváckou televizní cenu TýTý, je držitelkou divadelní ceny Thálie za celoživotní dílo a ceny za Mimořádný umělecký přínos české kinematografii z MFF Karlovy Vary.

Odkazy:

www.febiofest.cz

www.facebook.com/febiofest

www.youtube.com/user/ifffebiofest

www.instagram.com/febiofest

https://twitter.com/febiofest

Tiskový servis:

Gabriela Vágner, vagner@febiofest.cz Tereza Jiravová,  jiravova@febiofest.cz

MFF Praha - Febiofest, Růžová 13, Praha 1, 110 00

 

red:fel/foto:czppraha/zdroj:TZ- Gabriela VagnerFotogalerie

10444 10445 10446 10448 10449 10450 10451 10452 10453 10455

© 2021 Celebrity za plentou Praha