křest CD Evy S. - „Bouří, tmou“.

křest CD Evy S.  -   „Bouří, tmou“.

28. ledna se uskutečnil v hotelu Pyramida, konkrétně v prostorách kina Dlabačov, křest CD Evy S. pod  názvem „Bouří, tmou“. Křtu se účastnili známé osobnosti Alena Klenot šéfredaktorka magazínu ‚Best of‘ Michaela Lejsková, zpěvák Martin France, artista Ludvík Berousek, tanečník Martin Šimek a prezidentka „Talent Awards“ a současně ředitelka taneční a jazykové školy“ Muna Al Muchantafová.


Eva S. je na hudební scéně nováčkem. Hudební konzervatoř sice nevystudovala a nepochází z muzikantské rodiny, i když většina rodinných příslušníků se uměním zabývá (krasobruslení, malování, veršování). Její velkou vášní byl odjakživa tanec, nějakou dobu působila jako lektorka tance a vystupovala, ale brzy se vrátily urputné bolesti páteře a hlavy, způsobené dřívějším těžkým úrazem, kdy jí hrozilo úplné ochrnutí. Musela tedy svou taneční dráhu ukončit, přesto ne docela a více než deset let je šéfredaktorkou Tanečního magazínu. Náhoda způsobila, že se Eva setkala s hudebním skladatelem a textařem Eduardem Parmou, který si vyslechl její CD (pouze převzaté skladby) a složil pro ni originální hudbu. O texty se postarala Eva sama, protože psaní jí není cizí. Eva vycházela především ze svých pestrých životních zkušeností. Žila vždy dosti dobrodružný život (nějakou dobu pobývala také v Sýrii, kde její otec pracoval coby špion v AČR).

Skladba „Bouří, tmou“ byla znalci hudby přijata velmi dobře, je označena jako zajímavá a nová, ať už jde o hudbu nebo text, je „jaksi trojrozměrná“, ať už si za slovy písně představíte pouze dobrodružnou plavbu psance, či životní útrapy jako takové nebo lásku a vztah, všechno odpovídá. Ve zkratce – dobrodruh na moři se pere s nepřízní osudu - bouře, vzpoura, zrada, střelba…. to všechno překonává, pluje vítězně dál, ale uvědomuje si, že totéž může každým okamžikem zasáhnout znovu. A co dál?? „Bouří, tmou“ vypráví o věčném souboji člověka s živlem či s vlastním osudem. A my všichni se pokoušíme přežít.

Oproti tomu ‚Úspěch‘ je velmi jednoduchá skladba, dá se říci snad i na úrovni dětského popěvku ‚Prší, prší‘. Je humorná, vypráví o úsilí člověka dosáhnout svého pomyslného vrcholu, jenže poté přichází rozčarování. Ačkoliv mu bylo jeho okolím vždy vštěpováno „pracuj a přetrhni se, abys něčeho v životě dosáhl“, když se to konečně povede, výsledek není takový, jak si dotyčný myslí. Ve &n bsp;společnosti existuje závist, nepřejícnost, zlomyslnost. Co teď?? Můžeme mluvit o skutečném úspěchu? Skladba byla znalci hudby značně kritizována, jako velmi jednoduchá a hloupá. Jenže mezi běžnými posluchači si našla své stoupence a zase naopak „Bouří, tmou“ nebyla přijata příliš pozitivně. ‚Úspěch‘ je radostná skladba, plná humoru a roztomilých životních kotrmelců, kterou si neodborník r&aac ute;d notuje, coby prostinký popěvek z pouhopouhé touhy zazpívat si. ‚Bouří, tmou‘ je mnohem komplikovanější, temnější a ne každý rád slyší o životních útrapách. Člověk by stokrát raději utekl.

Eduard Parma a Eva S. předkládají posluchačům jak humorný popěvek, tak i zamyšlení nad hlubinami života.

 

 

red:fel/foto:czppraha/zdroj:TZ-Eva SFotogalerie

10417 10418 10419 10420 10421 10423 10425 10427 10428

© 2019 Celebrity za plentou Praha