Přiměřená sebeobrana

Přiměřená sebeobrana

Sebeobrana je umění, jak přežít nebezpečnou situaci a nenechat se za svůj postup zavřít. Klíčové slovo zní: přiměřenost. Jenže jak ji odhadnout? Východiskem je uvědomit si, že konflikt začíná mnohem dřív, než dojde k prvnímu... po úspěšné knize Komunikace v konfliktu jsme opět spojili síly s Janem Kadlecem a vydali jsme knihu Přiměřená sebeobrana.


po úspěšné knize Komunikace v konfliktu jsme opět spojili síly s Janem Kadlecem a vydali jsme knihu Přiměřená sebeobrana.Jedná se o příručka pro všechny, kteří se rozhodli v této složité době bránit sebe a své blízké. Představuje sebeobranu jako komplexní problematiku, v níž samotná fyzická obrana – na kterou se obvykle klade největší důraz – je jen jeden díl skládačky, na který v ideálním případě nedojde. Přiměřená sebeobrana je cílena na aktivní praktikanty bojových sportů a sebeobranných systémů od začátečníků až po mistry, ale pomoci určitě může i příslušníkům bezpečnostních a ozbrojených složek.

Sáhnout po ní by ale měli i ti, kdo se zatím teprve rozhodují, jak k otázce obrany přistupovat. Český překlad zohledňuje tuzemský právní rámec.

 

Rory Miller,
Lawrence A. Kane,
Jan Kadlec

Sebeobrana je umění, jak přežít nebezpečnou situaci a nenechat se za svůj postup zavřít. Klíčové slovo zní: přiměřenost. Jenže jak ji odhadnout? Východiskem je uvědomit si, že konflikt začíná mnohem dřív, než dojde k prvnímu úderu. Proto je potřeba ovládat daleko víc než jen schopnost fyzické obrany. Je nutné chápat otázky prevence, předkonfliktní komunikace i různé způsoby řešení násilného střetu. Tam, kde by stačilo okřiknutí, není dobré vytáhnout nůž. Tam, kde je potřeba střílet, nepomůžou drsná slova. To vše velmi dobře vědí autoři této jedinečné publikace: Rory Miller, bývalý seržant vězeňské služby a instruktor sebeobrany, a Lawrence Kane, mistr bojových umění a šéf ostrahy na fotbalových stadionech. Na základě poznatků ze své bohaté praxe připravili dosud nejkomplexnější knihu o sebeobraně, v níž čtenáře krok za krokem provázejí mimořádně účinným systémem šesti úrovní síly, kterými je možné a nutné řešit nebezpečné situace. Jedině pokud chápete a zvládáte všechny úrovně síly, dokážete ovládnout sebeobranu jako celek a ochráníte sebe a své blízké.

vychází v nakladelství Mladá fronta
http://www.mf.cz

 

red:fel/zdroj:TZ-Antonín ZajíčekFotogalerie

10409

© 2022 Celebrity za plentou Praha