Pohádky a MALÉhRY

Pohádky a MALÉhRY

Kniha pohádek divadla MALÉhRY Říkali nám, že musíme slevit ze svých představ. “Takhle chcete vydávat dětskou knížku? A ještě s kartonovým divadlem? Děvčata, proberte se! To by bylo strašně drahý! To přece není potřeba! “Daly jsme si “pauzu na kafe”...tak říkáme tomu, když situaci necháme volný průběh. V té pauze na kafe totiž může přijít zázrak!


A přišel!!Jak jinak si vysvětlit, že shodou náhod se ocitne zakladatelka nového vydavatelství, které začalo vydávat dětské knížky s kreativním přístupem k tvorbě, u nás doma v obýváku! Kde se tam vzala? Odkud? ...náhody neexistuji. Jsme prostě “shodou okolnosti” tam, kde máme být. V tuto chvíli u nás v obýváku...Zjistíme, že pro sebe vzájemně máme to, co hledáme..A tak je tady kniha “Pohádky a Maléhry”, deset veselých pohádek, plných podivných pohádkových bytostí, spousta barevných obrázků a taky malé kartonové divadlo s loutkami, se kterými si každý může zahrát vlastní divadelní představení. Znáte Můvu, kredencové strašidlo, pohádkového dědečka, co vám splní za kousek chleba přání, čerty, co chodí do školy, nebo Emila- lesní strašidlo co se bálo strašit? Ne? Tak si o nich něco přečtěte v naší pohádkové knížce.”

Pohádky a MALÉhRY napsala DANIELA ZBYTOVSKÁ

Ilustrovala Karolína Stryková

Grafická úprava Tereza Šmídová

Vydáva nakladatelství POP – PAP

Karolína Stryková

je výtvarnice, typografka a ilustrátorka, zabývá se vlastni tvorbou, výukou krasopísma, malováním, návrhy interiérů. Její ilustrace se objevují nejen v knížkách, ale i v televizních pořadech, na stěnách, jídelních lístcích... všechny obrázky jsou plné humoru, nadsázky a osobitého vidění světa kolem nás.

Tereza Šmídová

Vystudovala typografii a grafický design. Hledá a nachází cesty mezi komercí a uměním, miluje hravou barevnost a chytrý minimalismus. Řídí se heslem “ Méně je více” společně s kolegou založila vlastní grafické studio “Soudva”. Pracuje a pracuje a pokračuje v praci i tehdy, kdy všichni kolem ní už odpočívají.

Marcela Konárková POP-PAP

Kreslí, skicuje a ilustruje, maluje na plátno i beton a vede pro malé i velké výtvarné kurzy. Miluje ilustrované dětské knížky. Tak dlouho si je prohlížela, až ji napadlo založit si vlastní vydavatelství POP-PAP, aby si mohla společně s dětmi hrát a tvořit krásné hravé knihy plné nápadů a ilustrací. Dává přednost obrázkům před písmenky a setkala se s divadlem Maléhry, které zase dává přednost písmenkům před obrázky. A tak spojili své záliby a diky tomu vychází “Pohádky a MALÉhRY”.

 

MALÉhRY www.divadlomalehry.cz

POP-PAP www.pop-pap.cz


Křest se uskutečnil ve Werichově vile na pražské Kampě za přítomností pozvaných hostů a to i z řad známých osobností v doprovodu svých ratolestí. Andrea Kalivodová, Pavlína Senić, Andrea Kerestešová a s pohádkami neodmyslitelně spojená Evička Hrušková

Kmotrem knihy se stal Petr Nárožný

 

red:fel/foto:czppraha/zdroj:TZ-Michaela LejskováFotogalerie

10353 10355 10357 10358 10360 10361 10362 10363 10364 10374 10375 10376 10377 10378 10379 10380 10381

© 2022 Celebrity za plentou Praha