Bída s nouzí v novém videoklipu Wohnout

Bída s nouzí v novém videoklipu Wohnout

Z desky Miss maringotka, která vyšla na začátku listopadu, kapela Wohnout představuje pátý videoklip. A rozhodně není poslední.„Vždycky je lepší písnička s klipem než bez něj. Technologie jdou dopředu, za kamerami jsou spousty talentovaných lidí... To, co dřív stálo hromadu peněz a zaměstnalo štáb, teď udělá jeden člověk. Takže využíváme možností, který teď jsou“ vysvětluje Matěj Homola.


Novinku „Bída s nouzí“ točil Michal Skořepa, v hlavních tragikomických rolích se objeví krom kapely Anna Heribanová s Martinem Šafusem.

„Wohnout jsem objevil na základce a dali mi svojí muzikou právo cejtit, že je ok bejt divnej. Měl jsem Zlý Noty na audiokazetě a vohrál je tak, že zněly jako demo. Ovlivnili mě víc, než tuší. Věděl jsem, že jednoho dne dojde k nějaký spolupráci, jen jsem nevěděl, jestli na poli hudebním, nebo v klipech. Vždycky se mnou ta jejich divnovykroucenost nějak rezonovala, takže dělat pro ně klip je pro mě zvláštně přirozený. Je to zároveň první klip, kde jsem si zkusil animovat rukou přímo z hlavy a věděl jsem, že jelikož to neumim, bude to dada, což byl záměr. Hlavní role hrajou mí dobrý kámoši, který jsou oba animátoři, takže mi půjčili tablet a čekali, jak se v tom podusim, stejně, jako jsem se podusil při opalování kytar, křesel a dalších rekvizit autogenem. Tenhle klip jsem si prostě užil. " komentuje natáčení režisér.

Link na videoklip je zde: https://youtu.be/TYAYA_30DRc

Wohnouti též pokračují ve sbírce pro africkou nemocnici Itibo, kterou vede pardubický zdravotník Aleš Bárta. Do Afriky se vydali v lednu točit videoklip k písni „Sladký dřevo“ a po návratu založili sbírku. Na eshopu Wohnoutů (http://eshop.wohnout.cz/wohnouti-pro-itibo/ ) si lze nově koupit trika, přívěsky od Masajů, fotoobrazy, africký náhrdelník, nebo dokonce kytaru, která si ve videoklipu zahrála hlavní roli.„Naše africká mise se podařila i nepodařila. Klip jsme natočili podle očekávání, vypustili ho do éteru, ale zdaleka se nám nepodařilo naplnit gró celé akce, což bylo vybrat na sbírce dostatek peněz na dýchací přístroj. Nevzdáváme to a pokoušíme se do toho vesele dupat dál“ vysvětluje Honza Homola.

Informací o celém projektu se dozvíte na www.wohnoutiproitibo.cz, přispět můžete na transparentní číslo účtu:555 636 555/0300, variabilní symbol: 156.

 

red:fel/zdroj:TZ-Zdena SelingerováFotogalerie

10249 10250 10251 10252 10253

© 2022 Celebrity za plentou Praha