Moje bejby Amerika

Moje bejby Amerika

Ve vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy vychází knižní novinka novinářky Jany LeBlanc s názvem Moje bejby Amerika s podtitulem Co vám nikdo neřekne o životě v cizině. Jaké to je, zabalit si dvoje boty, slovník, zamknout pražský byt a po třicítce začít nový život v kultuře, která není vaše vlastní? Spisovatelka Jana LeBlanc čtenáři poutavou a zábavnou formou představí jaké to je, vzít si cizince a založit rodinu za oceánem.


Ukázku z knihy najdete na autorčině blogu: http://www.comiudelaloradost.cz/p/blog-page.html

„Před skoro čtyřmi lety jsem pro server Psychologie.cz sepsala článek „Co vám nikdo neřekne o životě v cizině“. Za pouhé dva dny si ho přečetlo přes třicet tisíc lidí a měla jsem e-mailovou schránku plnou poděkování, že konečně někdo popsal život v cizině takový, jaký je, se všemi drobnými i většími těžkostmi, které obnáší,“ říká autorka a dodává: „Proto jsem nechtěla psát žádnou knihu politickou, filozofickou, skandální, ale svůj vlastní příběh o tom, co obnáší všednodenní život, když ho ze dne na den přesunete šest tisíc kilometrů od místa, kterému říkáte domov. A knihu jsem psala také jako poctu Česku, zemi, ve které se žije neuvěřitelně příjemně, ačkoliv často máme pocit, že jinde na světě je to určitě lepší“ říká autorka Jana LeBlanc. Osobní, humornou a nostalgickou knihu představí autorka společně se svými hosty 27. listopadu v 17.00 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. Knihu pokřtí Martin Řezníček, dlouholetý zpravodaj České televize ve Spojených státech a dnes moderátor Událostí, a jeho manželka, psycholožka Hana Sotáková.

Řekli o knize:

Jana LeBlanc přináší vtipný a originální pohled na situace, které jsem sama zažila. A přestože jsem je sama zažila, bavila jsem se, jako bych je zažívala poprvé.

Martina Formanová, spisovatelka  - Jana LeBlanc nabízí lehké, čtivé vyprávění o všem, co může Čecha či Češku na Americe překvapit, potěšit, poděsit i rozčílit. Vládne záviděníhodným pozorovacím talentem a citem pro detail, o maličkostech píše právě tak poutavě jako o velkých a významných věcech. Když si její knihu pozorně přečtete, budete imunní vůči kulturnímu šoku.

Iva Pekárková, spisovatelka - Mimořádně upřímné a humorně napsané memoáry soustředěné na zkoumání života v cizí zemi. Unikátní pohled na americkou kulturu i českou domovinu zachycený očima nekonvenční české ženy – spisovatelky a matky. Budete se bavit stejně dobře jako u Sexu ve městě!

Bára Jíchová Tyson, česká umělkyně a filmařka žijící v NYC - Jana napsala něco, co jsem vlastně původně chtěla napsat já, jen z opačného pohledu. Já jsem si prožila, jaké to je, když se Američanka přistěhuje do Prahy a pozoruje, jak se pomalu stává Češkou, jak se jí jazykem mění i její vlastní osobnost, a přitom si je ještě stále schopna uvědomit, kde jsou česká a americká kultura rozdílné. Jana naopak zaznamenává, jak se kousek po kousku stává Američankou. Většina z nás nežije ve světě velkých politických rozhodnutí a naše rozhodnutí neovlivňují česko-americké vztahy. Nicméně jsme to právě my, obyčejní lidé, kdo tvoří skutečný obsah toho, co si o sobě a těch druhých Američané a Češi vzájemně myslí. Velké věci nakonec začínají a končí tím, co jíte a co si dáte nebo rozhodně nedáte na poličku. Z tohoto pohledu je Janina knížka průvodcem právě po tom, co v průvodcích chybí.

Anotace: Jana LeBlanc - Moje bejby Amerika

Co vám nikdo neřekne o životě v cizině Když se novinářka Jana LeBlanc přestěhovala do Ameriky, vzala do ruky blok, tužku a sepisovala všechno, co se naučila: jak v cizině hledat přátele, přestat se litovat, porodit, vychovávat dvojjazyčné dítě, jíst velké večeře a nepřibrat u toho, nerozvést se, když se úsměvné kulturní rozdíly promění v nesnesitelné, nebo co odpovídat na otázku, kde se jednou nechá pohřbít. Tam, kde byla kdysi doma, nebo v zemi svého muže? Vtipně, sebeironicky, s okouzlující otevřeností a s nadhledem napsaná kniha potěší každého. Rozesměje vás, pokud jste daleko od domova nebo máte s životem v cizině jakoukoli zkušenost. A pohladí ujištěním, jak dobře se žije v Česku – kdybyste náhodou měli pocit, že jinde ve světě to je určitě lep.

O autorkách:
Jana LeBlanc -  Aby mohla cestovat, jak se jí zlíbí, pracuje jako novinářka na volné noze. Viděla přes 60 míst světa a další s neutuchajícím nadšením objevuje, teď se synem Benjamínem v náručí. Na každé cestě se snaží mluvit nejméně s jedním místním člověkem, chvilku se jen tak bezcílně toulat, navštívit tamní knihkupectví a vypít si kafe v doporučené kavárně.
V Mladé frontě vyšlo: Zápisník radosti (2016), Budu maminka (2017) a Zápisník cestovatelky (2018)

Martina Pavlová -  Podle hesla „všude dobře, tak co doma“ tráví na cestách několik týdnů v roce, protože díky moderním technologiím může pracovat odkudkoli. Za nejcennější považuje svůj orientační smysl a cestovní pas plný exotických razítek. V každé nové zemi ráda ochutnává místní speciality v zapadlých jídelnách a pozoruje lidi na ulici.

http://www.mf.cz

red:fel/zdroj:TZ-Antonín Zajíček

 © 2019 Celebrity za plentou Praha