Viah oslaví vydání debutového alba Tears of a Giant křtem a koncertem

Viah oslaví vydání debutového alba Tears of a Giant křtem a koncertem

Viah oslaví vydání debutového alba Tears of a Giant křtem a koncertem: 1. 11. v Café V lese.Mladá charismatická zpěvačka Viah 1. listopadu od 20:30 v pražském Café V lese oslaví vydání debutového alba Tears of a Giant. Křest bude jedinečnou příležitostí vychutnat si živé koncertní provedení pozoruhodné novinky. „Do surového prostoru Café V lese se budeme snažit přinést trochu éteričnosti,“ slibuje Viah. Přímo na scéně jí budou pomáhatJiří Burian (instrumental), Rosalie Malinská (vokály, klávesy) a Nhung Dangová(tanec). Za scénou pak Julie Dudová (styling, fashion) a Jan Pančocha (scéna)


„Viah je projekt, který ožívá ve svém živém provedení, což je způsobeno i tím, že jsem primárně zvyklá na taneční a herecké prostředí a tyto performativní sklony se ukazují právě až při koncertech. Přítomnost publika mě nesmírně nabíjí, jakožto introvert-exhibicionista se cítím až překvapivě dobře ve středu pozornosti, je mi tam tak akorát nepříjemně, abych se cítila přítomná v okamžiku,“ říká Viah.

Třiadvacetiletá hudebnice vietnamského původu Vi Huyen Tranová, vystupující pod uměleckým pseudonymem Viah, se ve své tvorbě věnuje zejména tématům identity a autenticity. Viino debutové album Tears of a Giant produkoval Jiří Burian a vyšlo pod labelem Indies MG. Název odkazuje k melancholickému vyznění písní, které se tak v pohádkové analogii stávají slzami obra. Elektropopová deska je specifická svým nespecifikovaným zvukem, písně reflektují experimenty s Viiným hlasem v rámci několika různých kompozicí, jednou jde čistě o hlas s klavírním podkladem, jindy zase o velkolepý stadionový refrén. Intimní vokály jsou zabaleny do elektronické produkce Jiřího Buriana. Album, které odráží základní stavební kameny Viiny osobnosti: křehkost, sugestivnost a procítěnost, vznikalo dva roky, během nichž Viah působila jako vokalistka a klávesistka v indie kapele Republic of Two a učila se skládat písně. Poté se od klavíru a zpěvu přesunula k digitálnímu zvuku, v budoucnu plánuje produkovat své písně sama.

Prodej vstupenek na křest alba Tears of a Giant (v předprodeji 150 Kč, studenti 120 Kč / na místě 200 Kč) na GoOut –

https://goout.net/cs/listky/viah-krest-alba/hrnd/

FB událosthttps://www.facebook.com/events/2125107507742168/

Facebook Viah https://www.facebook.com/viahsings/

ALBUM

Spotifyhttps://open.spotify.com/album/7cFwVJWiqje1KWrPEjR9QY?si=AUx-rSB9T367efISQwBIvg

Apple Music https://itunes.apple.com/cz/album/tears-of-a-giant/1398445370

Indies MG, kde je CD v prodeji – https://www.indiesmg.cz/alba/449/tears-of-a-giant/

VIDEA

Nový klip Gloria - https://www.youtube.com/watch?v=ZPNi_H-SN5U&frags=pl%2Cwn

První klip na YouTube (režie: Darina Burianová) – https://www.youtube.com/watch?v=4Rr_lCN0Jwc

Video z koncertu Viyhttps://youtu.be/WyQtpC_rt8M

Video z koncertu Viyhttps://www.youtube.com/watch?v=C8tSnQ1abGU

 

 

 

 

red:fel/zdroj:TZ- Vojtěch Frajt PR Manager© 2019 Celebrity za plentou Praha