Joe Louis Walkera podpoří jako support band Gwyn Ashton

Joe Louis Walkera podpoří jako support band Gwyn Ashton

Kytarového mága Joe Louise Walkera, headlinera letošního ročníku festivalu Blues Alive, který několik dní před svým vystoupením v Šumperku zahraje pro pražské publikum v Lucerna Music Baru, podpoří jako support band australský blues – rock´n´rollový kytarista a zpěvák Gwyn Ashton.


Šumperský festival Blues Alive je v tuto chvíli již vyprodán, takže tento koncert je jedinečnou příležitostí, jak tohoto velikána moderního blues vidět naživo hrát.

Oba umělce uvidíte 12. listopadu v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síty Ticketmaster.

Gwyn Ashton není v českých končinách žádným nováčkem. Hrál u nás s B.B. Kingem, s Johnem Hammondem jr., na festivalu Blues Alive a každý rok v Čechách a na Slovensku odehraje šňůru koncertů.

Během 30 let, po které Gwyn Ashton poctivě koncertuje, hrál již ve více než 30 zemích. Zahrál si na významných místech s ještě významnějšími hudebníky, mimo jiné s kapelou Status Quo, The Black Crowe, Rory Gallagher´s Band nebo Robert Plant´s band.Ashtonův koncertní program bude složen z výběru ze všech jeho vydaných studiových alb. Těch je celkem osm. Diváci se mohou těšit na okouzlující hudební cestu od akustického blues a world-music až po garážový rock 60.let a to vše zahrané na nespočet hudebních nástrojů.

 

https://www.gwynashton.com/

https://www.youtube.com/watch?v=0SgpFn1_zSw

Záznam vystoupení v České televizi – pořad Blues ze Staré pekárny:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1098613911-blues-ze-stare-pekarny---solo-pro/308292320030001-gwyn-ashton


Joe Louis Walker: Kytarový virtuos, jedinečný zpěvák a plodný autor, to je Joe Louis Walker. Walker se ve své pětapadesátileté hudební kariéře, během které neúnavně koncertuje, vystupuje na největších světových hudebních festivalech, po druhé vrací do České republiky.

Joe Louis Walker je považován za „ikonu moderního blues“. Posouvá hranice žánru a bluesový svět ho považuje za žijící legendu. Walker se narodil 25. prosince 1949 v San Francisku a na kytaru začal hrát ve svých čtrnácti letech. Jeho albový debut z roku 1986 Cold Is the Night byl velkolepým příchodem na hudební scénu a jeho další desky jen upevňovali Walkerovu pozici jednoho z čelních hráčů blues. Od devadesátých let spolupracuje s prvotřídními hudebníky mnoha stylů jako jsou Branford Marsalis, James Cotton, Tower of Power, Bonnie Raitt, Buddy Guy, Taj Mahal, Ike Turner, nebo Clarence „Gatemouth“ Brown. Joe Louis Walker je od roku 2013 členem bluesové síně slávy a čtyřnásobným držitelem Blues Music Award.

Při ohlédnutí za svou více než půl století trvající kariérou říká: „Chtěl bych být znám kvůli své celoživotní přesvědčivosti a věrnosti hudbě a blues. Někdy jsem se z neúspěchu naučil víc než z úspěchu. To mě udělalo silnějším a s touhou po dobrodružství. Pomohlo mi to vytvořit můj vlastní styl“.

Joe Louis Walker je textově expresivní umělec, píše a zpívá písničky s univerzálními tématy. O všem hudební fanoušky přesvědčí na koncertu v pražském Lucerna Music Baru 12. listopadu 2018.

 

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejních sítích www.ticketmaster.cz

Více informací na:

https://www.joelouiswalker.com/

Oba koncerty pořádá agentura Liver Music

http://livermusic.cz/

 

 

Další připravované akce Liver Music:

 

VÄRTTINA (fin), 3.11. 2018 / Jazz Dock  http://varttina.com

Prague International Bluenight no.:131

BUDDY GUY (us), 8.11. 2018 / Velký sál Lucerny https://www.buddyguy.net/

BlueFest

BETH HART (us), 29.11. 2018 Fórum Karlín https://www.bethhart.com/

Prague International Bluenight no.:130

THE RESIDENTS (us), 9.2. 2019 Palác Akropolis https://www.residents.com/

 

Prague International Bluenight no.:134

CHARLIE WINSTON (uk), 11.2.2019 / Lucerna Music Bar http://www.charliewinston.com/

Prague International Bluenight no.:132

 

 

red:Jajy/zdroj:TZ-Zdena SelingerováFotogalerie

10039 10040 10041 10042

© 2022 Celebrity za plentou Praha