Ten, kdo tě miloval

Ten, kdo tě miloval

Film letošního adventu a Vánoc - Ten, kdo tě miloval - v kinech už za 14 dní, „Věřím, že to dopadne dobře a bude se lidem líbit a potěší je. Já zatím ten pocit mám. Když jsme se potkali první den na place a podívali se na sebe, začali jsme se smát. Každý z nás byl nějakým způsobem mile jiný. Věřím, že i herecké obsazení bude zárukou, že všechno dopadne dobře a film dokáže lidi pobavit.“ Lukáš Vaculík o filmu Ten, kdo tě milova


Rodinnou komedii Ten, kdo tě miloval začal Jan Pachl natáčet před rokem. První klapka padla 23. 11. 2017 a poslední 15. 1. 2018. Za 25 natáčecích dní se štáb s herci dostal do 6 míst ve středních a západních Čechách: Praha, Nová Ves pod Pleší, Černošice, Cheb, Boží Dar, Karlovy Vary. Kromě mnoha hektolitrů vody během klíčové scény se také spotřebovalo 50 pytlů umělého sněhu, ve filmu se také objeví jeden živý pes, lední medvěd i osel.

Jan Pachl obsadil i dvorní herce Marie Poledňákové, jejíž stejnojmenná kniha byla filmu inspirací, Evu Holubovou a Václava Postráneckého.

Za 14 dní – tedy 8. 11. - vstoupí Ten, kdo tě miloval do kin.

„Ten, kdo tě miloval je vánoční komedií, netradiční detektivkou i rodinným filmem, na který se může dívat kdokoliv, od pětiletého špunta až po osmdesátiletou babičku (možná i stoletou, doufám). Na své by si měli přijít jak milovníci detektivky, tak lidé, kteří mají rádi české herce (máme tam opravdu ty nejlepší) a zároveň i ti, co mají rádi dobrý film. Myslím, že Ten, kdo tě miloval je opravdu výborný film,“ popisuje film jeho režisér.„Naším filmem chceme dělat radost všem. Rozhodli jsme se, že uděláme speciální předpremiérovou projekci pro nevidomé či těžce zrakově postižené s komentářem. Ještě máme nějaká volná místa, přihlásit se lze stále prostřednictvím facebooku filmu,“ říká producent a střihač v jednom Adam Dvořák.

Trailer filmu ten, kdo tě miloval naleznete zde: https://bit.ly/2NxwGBM

Tvůrčí tým filmu Ten, kdo tě miloval

Žánr: rodinná detektivka

Námět, knižní předloha a spolupráce na scénáři: Marie Poledňáková Scénář: Jan Pachl Dramaturg Josef Viewegh Režie: Jan Pachl Producent: Adam Dvořák Hrají: Hynek Čermák, Eva Holubová, Lukáš Vaculík, Soňa Norisová, Václav Postránecký, Lívia Bielovič, Pavel Řezníček, Kryštof Racek & Viktor Antonio, Lukáš Příkazký, Jitka Smutná, Petra Nesvačilová, Miloš Pokorný, Roman Ondráček, Ester Kočičková a další

Kamera: Pavel Berkovič

Hudba: Tadeáš Věrčák

Střih: Adam Dvořák Kostýmy: Vladimíra Fomínová

Koproducentem filmu je Česká televize.

Mediálními partnery jsou: Česká televize, Rádio Impuls, Blesk, TV Mini a TotalFilm.

 

red:fel/zdroj:TZ-Johana Turner© 2019 Celebrity za plentou Praha