H2O a poklad šíleného oka

H2O a poklad šíleného oka

Do pasáže Florentinum přijela legendární dodávka Citroën Type H. Přiveze nám nejen limonády na ochutnávku, ale také autory nové knihy H2O a poklad šíleného oka, Petra Stančíka a Galinu Miklínovou.Obě knihy Stančíka a Miklínové, jež mají v názvu H2O, jsou také hrátkami s vodou, která, jak ukázalo i letošní mimořádně suché léto, je něčím, bez čeho nemůžeme žít. Jak to ale vysvětlit dětem, když i ty už ze školky vědí, že stačí otočit kohoutkem a u nás bez problémů životodárná tekutina teče.


Mustr knihy zůstává stejný jako v prvním díle – poutavá snaha o nadsázku, výstižný obrazový doprovod a vzdělávací podtext, který některé věci pomocí hesel a kreseb vysvětluje. Důvod je prostý: „H2O a poklad šíleného oka“ není jenom pro odrostlejší děti (skutečně malým dětem je lepší číst Červenou Karkulku a O perníkové chaloupce), ale uspokojí i dospělého čtenáře. Spisovatel, básník a textař Petr Stančík a ilustrátorka Galina Miklínová už loni překvapili knižní trh, když se jejich kniha „H2O a tajná vodní mise“ stala bestsellerem a pak získala ocenění Zlatá stuha 2018 za nejlepší dílo v kategorii beletrie pro děti. Letos proto připravili další pokračování, které se jmenuje „H2O a poklad šíleného oka“. Je to taková vzdálená česká obdoba Harryho Pottera. Samozřejmě v daleko útlejším a zcela jiném provedení. Je ale také založena na smyslné dramatičnosti a tajuplnosti.

Petr Stančík - Český spisovatel, básník, prozaik, esejista, dramatik a textař.Narodil se do učitelské rodiny. Po gymnáziu se několik let živil manuální prací, pak ale byl úspěšně přijat na DAMU. Ze školy však brzy odešel. Následně působil jako televizní režisér, od roku 1995 se živí jako tvůrce a poradce v oboru komerční i nekomerční komunikace. Jeho texty byly přeloženy do několika jazyků. Kromě literatury se věnuje také středověké historii.

Galina Miklínová - Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti, obor užitá grafika (1984 – 1988) a Vysokou uměleckoprůmyslovou školu v Praze, ateliér filmové a televizní grafiky (1991-1997). Během studia absolvovala stáž na Humberside University ve Velké Británii (1995). Diplomovala autorským filmem „Biograf“, který získal řadu ocenění doma i v zahraničí. (GRAND PRIX - MFF Minsk, SMFF Písek, ARS film aj. Její filmy byly promítány na všech světových festivalech, Sttutgart, Annecy, Rio de Janeiro, Sao Paulo atd). Kromě animovaného filmu se také zabývá úspěšně ilustrací knih:“Harry Potter” I- IV, “Pavouček Pája”, “Veliký tůdle”, “Verunka a kokosový dědek”, “Hádej, co to je?”, “Učila jsem se létat”, “Zlomená křídla”, “Příšerky a příšeři ”, Pohádky z Valašského království”, "František z kaštanu, Anežka ze slunečnic”, a další. Knihy obdržely řadu cen: např. v soutěži MK o Nejkrásnější knihu roku, Zlatou stuhu, SUK aj. V roce 2001 zastupovala ČR na UNESCO World-wide Workshop of Illustrators.

 

red:fel/foto:czppraha/zdroj:neoluxorFotogalerie

10021 10022 10023 10024 10025 10026 10027

© 2023 Celebrity za plentou Praha