KRÁLOVÉ ZLODĚJŮ

KRÁLOVÉ ZLODĚJŮ

Kriminální příběh Králové zlodějů je natočen podle skutečného případu, který před pár lety ohromil policii i veřejnost.V dubnu 2015 došlo v Londýně k největší loupeži v historii Velké Británie. Během velikonočního víkendu zmizely z úschovny klenotů v Hatton Garden šperky a peníze za více než 200 milionů liber.


Vzhledem k provedení si byla policie jistá, že se jedná o extrémě profesionální a velmi dobře organizovanou skupinu pachatelů. Pátrání po lupičích však přineslo odhalení, které ve světě vyvolalo doslova senzaci.Geniální loupež měl na svědomí gang důchodců a vysloužilých podvodníků ve věku mezi 60 až téměř 80 lety. Hlavou celé akce byl 77letý Brian Reader (Michael Cane), který se svou partou seniorů dokázal naplánovat a provést jednu z nejodvážnějších a nejdokonalejších loupeží.Kriminální film s typicky britským humorem natočil režisér James Marsh (Teorie všeho), držitel Oscara za dokument Muž na laně. Členy zločinecké party si s chutí zahrály ty největší herecké legendy stříbrného plátna: držitel dvou Oscarů Michael Cane (Kingsman, Dunkirk), Ray Winstone (Noe), Michael Gambon (série Harry Potter), Jim Broadbent (Moulin Rogue), Tom Courtenay (Zlatý kompas), Charlie Cox (Teorie všeho).

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=Pai8Sn9PuTs

PREMIÉRA: 18.10.2018

ORIGINÁLNÍ NÁZEV: KING OF THIEVES

PRODUKCE: Velká Británie, 2018

FORMÁT: 2,35 : 1 (Cinemascope), Dolby Digital, 2D digital

JAZYKOVÁ VERZE FILMU: originální znění s českými titulky

ŽÁNR: krimi

ZVUK: 5.1

STOPÁŽ: 108 minut

PŘÍSTUPNOST: nevhodný do 12 let

REŽIE: James Marsh

SCENÁŘ: Joe Penhall

KAMERA: Danny Cohen

STŘIH: Jinx Godfrey, Nick Moore

HUDBA: Benjamin Wallfisch

HRAJÍ: Michael Caine, Michael Gambon, Charlie Cox, Jim Broadbent, Ray Winstone, Tom Courtenay a další

Kriminální minulost členů gangu

Brian Reader (Michael Caine) Nejstarší ze skupiny pachatelů, 77 letý Reader je popisován jako „poslední z lupičů gentlemanů“. Jeho jméno je synonymem pro jedny z největších loupeží. V 32 letech patřil ke zlodějskému gangu, kterým se říkalo „Milionářské můry“. V roce 1971 vyloupili v Lloydově bance 268 trezorů. V roce 1983 se podílel na krádeži drahých kovů v hodnotě 26 milionů dolarů (hodnota v dnešní době je 145 milionů dolarů).

Terry Perkins (Jim Broadbent) -Perkins byl považován za nejnebezpečnějšího člena gangu a rozhodně ne neprávem. V roce 1983 se ve svých 35 letech zúčastnil jedné z největších peněžních krádeží, při které s kumpány ukradl 6 milionů liber z přepravního vozu Security Express v Londýně. Perkins byl odsouzen na 22 let, nejen za účast na krádeži, ale i proto, že zaměstnance banky polil benzínem a hrkal před ním krabičkou zápalek. Přesně na den, o 32 let později po přepadení Security Express, když měl 67. narozeniny, nastoupil do vězení za loupež v Hatton Garden.

Danny Jones (Ray Winstone) - V době loupeže v Hatton Gardens bylo Jonesovi 61 let a měl za sebou dlouhý trestní záznam s odsouzením za loupeže a manipulací s kradenéným zbožím. Byl popisován jako excentrik, prohlašoval, že má nadpřirozené síly. Uměl číst z ruky a spával v matčině županu. Mimo to, že byl posedlý zločinem, volný čas trávil studiem slavných kriminálníků.

Kenny Collins (Tom Courtenay) - Ve svých 75 letech měl za sebou John „Kenny“ Collins řadu odsouzení za loupeže, manipulaci s ukradeným zbožím a podvody, které se datovaly od roku 1961.

William „Billy the Fish“ Lincoln (Michael Gambon) - V době loupeže mu bylo 60 let. Přezdívku Billy the Fish získal proto, že kupoval ryby v Billingsgate a prodával je svým přátelům. V letech 1975 – 1985 byl několikrát odsouzen za pokus o vloupání, vloupání a pokus o krádež. Naposledy byl odsouzen za krádež v roce 2013.

Basil (Charlie Cox) - Basil, pátý člen gangu je záhadou, ale je svým způsobem nejzajímavější. Uprchnul nebo zemřel? Ohledně jeho identity a zmizení existují pouze spekulace a teorie.

Carl Wood (Paul Whitehouse) - Carl Wood byl pro gang důveryhodný pomocník, který byl rekrutován jako další pár rukou, aby při loupeži pomohl. Byl odsouzen k šesti letům vězení. V gangu byl druhý nejmladší, bylo mu 59 let a trpí Crohnovou nemocí.

 

red:fel/zdroj:TZ-Jana ŠafářováFotogalerie

9965 9966 9967 9968

© 2020 Celebrity za plentou Praha