Pocta českému swingu aneb Hledáme písničku pro všední den

Pocta českému swingu aneb Hledáme písničku pro všední den

100 let republiky oslaví Praha 2 v divadle Na Vinohradech

V neděli 7. října od 19 hodin ožije vinohradská scéna nejslavnějšími českými swingovými melodiemi při galakoncertu:


Za doprovodu orchestrů Golden Big Band Prague nejmladšího zpívajícího kapelníka v České republice Petra Soviče a Ježkovy stopy Lukáše Jadrníčka vystoupí Eva Pilarová, Ondřej Ruml, Markéta Konvičková, Josef Zíma, Dasha, Jitka Zelenková, Václav NOID Bárta, Leona Machálková, Petr Bende, Kateřina Brožová, Antonín Gondolán, Pavlína Filipovská, Dáša Zázvůrková, Sestry Ježkovy, Kryštof Krhovják, Radka Fišarová, Zuzana Vlčeková a další.

Galakoncert nabídne ucelený přehled vývoje české swingové hudby od doby první československé republiky, přes poválečné období až do zlaté éry šedesátých let.Hudební vzpomínky budou adresovány pěveckým ikonám tehdejší doby jako například Janu Werichovi, Arnoštu Kavkovi, Ince Zemánkové, Vlastě Průchové, Richardu Adamovi, Yvettě Simonové, Karlu Gottovi, Evě Pilarové, Waldemaru Matuškovi, Karlu Hálovi a dalším. Kromě interpretů se bude vzpomínat také na populární muzikanty, jakými byli Jaroslav Ježek, Karel Krautgartner, Karel Vlach, Gustav Brom, Vlastimil Hála, Jiří Šlitr a další.

Při přípravě akce spojili síly umělecká agentura Petra Soviče a místostarosta městské části Praha 2 Jan Korseska, který řekl: „Jsme rádi, že se nám podařilo projekt takového rozměru podpořit a realizovat na území Prahy 2. Dvojka je moderní a kulturní městskou částí. Léta jsme podporovali na území dvojky swingový festival a letos se ke swingové muzice jednorázově vracíme s ohledem na významné výročí republiky. Věřím, že si diváci najdou cestu a sejdeme se v říjnu na Vinohradech“.

Průvodci hudební historií se stanou moderátoři Signál Rádia Petr Sovič a Luboš Dvořák, aby uvedli ty nejslavnější swingové taneční hity všech dob, například Jen pro ten dnešní den, Slunečnice, Už nikdy víc milovat nebudu, Šaty dělaj člověka, Prostý lék, Ach ta láska nebeská, Motýl, Oči má sněhem zaváté, Jezdím bez nehod, Je nebezpečné dotýkat se hvězd, Černá kára, O nás dvou, Tak abyste to věděla, Mám malý stan, Babeta a další. Písně zazní jak v původním, tak také v moderním aranžmá. Cely program doplní swingoví tanečníci a také velkoplošná projekce, která dodá koncertu potřebnou autenticitu.

Hlavním mediálními partnerem koncertu je Signál Rádio.

Vstupenky na koncert lze zakoupit na pokladně Divadla na Vinohradech:

https://www.divadlonavinohradech.com/predprodej/212996

http://www.goldenbigbandprague.com

https://www.divadlonavinohradech.com/divadelni-hra/Pocta-ceskemu-swingu

 

red:fel/zdroj:TZ-Zdena SelingerováFotogalerie

9955 9956

© 2019 Celebrity za plentou Praha