Dominik Hašek zahájil osvětovou výstavu fotografií z kalendářů VŠECHNO JE NORMÁLNÍ

Dominik Hašek zahájil osvětovou výstavu fotografií z kalendářů VŠECHNO JE NORMÁLNÍ

21. září, u příležitosti Mezinárodního dne Alzheimerovy nemoci, byla v 18 hodin v Metropoli Zličín zahájena osvětová výstava vybraných fotografií z obou dosavadních ročníků kalendáře Všechno je normální, kterou uspořádal Nadační fond Seňorina společně s Metropolí Zličín.


Výstavu zahájil podpisem svého obrazu hokejový brankář Dominik Hašek. Celou akci moderovala herečka Eva Čížkovská.

Výstavu uvedla moderátorka krátkým rozhovorem se zakladatelkou Nadačního fondu Seňorina Jarkou Švarcbachovou o tom, co fond dělá, na co výtěžek z kalendáře putuje a komu vlastně pomáhá. Poté si k sobě vzala i kmotra kalendáře Dominika Haška, který se svěřil, že ani chvíli neváhal, když dostal pozvání stát se součástí tohoto kalendáře. O veselou historku z focení s touto hokejovou legendou se podělil fotograf kalendáře Jan Hrdý, který vyprávěl, jak v rámci focení hledali zaběhlého psa z fotografie.

Po sérii rozhovorů nastal již druhý slavnostní křest kalendáře Všechno je normální 2019 a zároveň oficiální zahájení výstavy, kde bylo možné si kalendář zakoupit a od hokejové legendy nechat podepsat.

Na výstavu v Metropoli Zličín bylo vybráno celkem 15 fotografií, na kterých jsou zachyceny známé české osobnosti v situacích, které s nadsázkou ukazují projevy Alzheimerovy nemoci. Můžete se tak potkat s Ivanem Trojanem, Viktorem Preissem, Taťjánou Medveckou, Danou Syslovou, Sašou Rašilovem, Ivanou Jirešovou, Davidem Matáskem a dalšími. U obrazů najdete vždy popis projevu této zákeřné nemoci a tak si uvědomíte, co je pro lidi s Alzheimerovou nemocí NORMÁLNÍ.

Podpořit osoby s Alzheimerovou nemocí můžete i vy zakoupením kalendáře přímo v místě výstavy, vždy během víkendu od 13-20 hodin, až do 7.10. 2018. Kalendář lze také zakoupit v síti Knihy Dobrovský a na

www.vsechnojenormalni.cz

 

red:fel/zdroj:TZ-Šárka LöffelmannováFotogalerie

9938 9939

© 2019 Celebrity za plentou Praha