Pilarka a přátelé

Pilarka a přátelé

FEBIOFEST - PONDĚLÍ OPĚT PLNÉ HVĚZD - se  neslo ve znamení světové premiéry nového českého filmu režisérky Sofie Šustkové Do větru, kde se v hlavních rolích objevila Jenovéfa Boková, Vladimír Polívka a Matyáš Řezníček. Svůj středometrážní film Neptun představila také delegace ve složení režisérka Adéla Babanová a herci Gabriela Míčová a Jiří Vyorálek.


Proběhla také masterclass s francouzským režisérem Arnaudem Desplechinem, poslední projekce s večeří v rámci Culinary Cinema s filmem Bitva kuchařů a menu Umami, irští herci Ann Skelly a Ryan McParland uvedli svůj film Candice za zrcadlem, Arnaud Desplechin snímek Králové a královna a režisér Kasper Rune Larsen film Dánsko.

Pilarka a přátelé

Největší pozdvižení ovšem přinesl křest CD Pilarka a přátelé zpěvačky Evy Pilarové, která si k jeho nazpívání přizvala hned několik přátel jako Karla Gotta, Aleše Cibulku, Jana Ondera nebo Vojtu Dyka. Kmotrem CD se stal zpěvák a moderátor Endru.

Eva Pilarová vydala CD ve spolupráci s Febiofestem už před pěti lety, a protože letos festival slaví 25 let, rozhodla se spolu s producenty Kamilem Spáčilem a Josefem Voltrem vydat CD další. Tentokrát jde o album, na kterém posluchači kromě sólových skladeb najdou i několik duetů. „Těší mě, že jsme si po čytřiapadesáti letech zazpívali s Karlem Gottem píseň z filmu Kdyby tisícklarientů Dotýkat se hvězd,“ svěřila se Eva Pilarová na křtu CD v sále Gold Class multikina CineStar na Andělu, kde probíhá Febiofest.

„Být fanouškem Evy Pilarové a Karla Gotta, tak bych si koupil raději tuhle nahrávku, protože všechno to, co mi po letech na té původní vadilo, o čem jsem si říkal ´to bych nejradši přezpíval´, tak to tam teď je,“ dodal úřadující Český slavík.

www.febiofest.cz

www.facebook.com/febiofest

www.youtube.com/user/ifffebiofest

www.instagram.com/febiofest

https://twitter.com/febiofest

 

Tiskový servis:

Gábina Vágner, vagner@febiofest.cz Tereza Jiravová - jiravova@febiofest.cz

 

red:fel/foto:czppraha/zdroj:Gábina VágnerFotogalerie

8968 8969 8970 8971 8972

© 2020 Celebrity za plentou Praha