Tlumočník

Tlumočník

Film Tlumočník, režiséra  Martina Šulíka, v němž hlavní role vytvořili oscarový režisér a v tomto případě herec Jiří Menzel a  držitel Evropské filmové ceny pro nejlepšího herce roku 2016, Peter Simonischek, vstoupí do české distribuce 15. března 2018.Slavnostní premiéra je v Česku naplánována na 27.února 2018 v kině Lucerna.


Nyní představuje první ukázku https://www.youtube.com/watch?v=kuILUzwmLLw

Hlavními hrdiny svérázné roadmovie jsou dva staří páni, kteří cestují napříč Slovenskem, aby poznali pravdu o vlastní minulosti.  Během cesty se dostávají do bizarních situací, potkávají rozmanité lidi a postupně si skládají mozaikovitý obraz světa, který se navenek mění, ale v hloubce ukrývá nevyřešené konflikty. Díky poznání života toho druhého, začínají chápat vlastní činy a přehodnocují i svou identitu. Oscarový režisér a herec Jiří Menzel vytvořil v Tlumočníkovi  titulní úlohu asketického Aliho. Jeho partnera, rakouského učitele, milovníka života se slabostí  pro ženy a  alkohol, si s chutí zahrál přední rakouský herec Peter Simonischek, jehož proslavila role ve filmu Tony Erdmann, nominovaném na Oscara pro nejlepší zahraniční film 2016.

 

„Já si sám od sebe práci nehledám, protože jsem líný,“ přiznal se s úsměvem Jiří Menzel při natáčení filmu. „A jsem i zhýčkaný, protože od svého prvního filmu jsem dělal jenom práci, kterou mi někdo nabídl. Zpočátku jsem byl tak mile-nemile překvapený, protože v Tlumočníkovi to byla opravdu velká role. Ale jakmile jsem si přečetl scénář, tak jsem byl moc rád, že to na mne takhle spadlo.“

„Když jsem působil ve švýcarském  Bernu, Jiří režíroval v Bazileji hru Mandragora od Machiavelliho, která se  stala legendární. Je to opravdu velký režisér, Oscara konec konců nedostane jen tak  někdo.  Je to výjimečný člověk, velmi milý a ironický. Máme se vzájemně rádi a vážíme si jeden druhého,“ řekl o spolupráci s Jiřím Menzelem jeho herecký partner Peter Simonischek.

Tlumočník se natáčel  na různých místech na Slovensku a ve Vídni. Martin Šulík k spolupráci přizval své kmenové spolupracovníky – kameramana Martina Štrbu a spoluscenáristu Marka Leščáka. Vedle  ústřední dvojice si ve filmu zahrála  například Zuzana Mauréry, známá slovenská internetová komička Evelyn alias Eva Kramerová,  či Attila Mokos.

Nový slovensko-česko-rakouský film vznikl v produkci společností Titanic Martina Šulíka, IN Film Rudolfa Biermanna a COOP99 Bruna Wagnera. Koproducenty jsou RTVS: Rozhlas a televízia Slovenska a Česká televize. Projekt podpořil slovenský Audiovizuálny fond a český Státní fond kinematografie. Do českých kin uvede společnost Bioscop.

 

red:fel/zdroj:TZ-Jana ŠafářováFotogalerie

8533 8534 8535

© 2024 Celebrity za plentou Praha