Bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět

Bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět

Kniha Století Miroslava Zikmunda, která se v těchto dnech dostává na pulty knihkupectví, proto není jen lákavým tahákem na čtenáře, ale pravdivým vyjádřením reality. A také možná posledním knižním titulem, pod kterým je světoznámý cestovatel podepsaný jako jeden z autorů.


Tato kniha není životopisem Miroslava Zikmunda. Je to pozvánka do světa pověstného archivu. Je to posezení u stolu s Miroslavem Zikmundem. Nalejete si hlteček slivovice do kameniny anebo sklenku těžšího, plnějšího červeného vína, takhle to děláváme my. Můžeme vás ujistit, že za každým příběhem se kromě jiného skrývá i konkrétní debata, kterou jsme vedli a která uváděla témata v souvislosti.

Miroslav Zikmund (* 1919) patří mezi nejslavnější české cestovatele. Své velké uznání si tento cestovatel ale také dokumentarista, spolu se svým kolegou a kamarádem Jiřím Hanzelkou, získal také po světě. Zikmund a Hanzelka jsou neodmyslitelné duo z oblasti české dokumentaristiky a ze svých cest přivezli stovky materiálů, fotografií a filmů. Během svých cest navštívili například Afriku ale také Asii, což se v té době povedlo v Československu málo komu. Dnes Zikmund vystavuje mnohé fotografie, které veřejnost ještě neviděla a podílí se také na mnoha projektech, včetně svého dokumentu, který byl uveden v roce 2014. Také jeho knihy se věnují zážitkům z cest po Africe, Oceánii či Jižní Americe a mnoha dalších destinacích.

vychází v Nakladatelství JOTA    https://www.jota.cz/

 

red:jajy/foto:czppraha/zdroj:neoluxorFotogalerie

8396 8397 8398 8399 8400 8401 8402 8403 8404 8405

© 2023 Celebrity za plentou Praha