Rady rodičům při výchově dětí v moderní společnosti

Rady rodičům při výchově dětí v moderní společnosti

Rady rodičům při výchově dětí v moderní společnosti z pera MUDr. Kateřiny CajthamlovéPři výchově dítěte se často rodiče sami sebe ptají: vedu své dítě dobře, obstojí v současném světě, kde je hranice mezi šťastným bezstarostným dětstvím a náročnými požadavky na vytvoření osobnosti? Pomocníkem v této situaci je i nová kniha MUDR. Cajthamlové


Na základě svých zkušeností z psychoterapeutické praxe přichází s příručkou o rodičovství, výchově, úloze rodiny i pravidlech důležitých pro zdravý základ lidských vztahů ve stále se proměňující moderní společnosti.Hlavní myšlenkou knihy Abeceda moder­ního rodiče je radovat se z daru, kterým rodičovství je. Autorka dává rodičům přesný návod, jak pochopit sebe sama, svoji roli v rodině i v širším společenství. Ať čtenář chce nebo ne, jako mávnutím proutku ho kniha vrací do jeho dětství. Tímto „kouzlem“ si člověk uvědomí otisky, kterými ho formovali jeho nejbližší, a bude chtít na ně navázat a snažit se vyhnout těm, které mu nebyly příjemné. Autorka je zcela racionální a předává rodičům přehledné a praktické rady a informace, které je posunou od trablů s výchovou k radosti z ní.

Nechť je pro vás tato kniha přítelem a rádcem. Budete-li číst pokorně a pozorně, nemůže vás její poselství minout. (Anna Lukešová, psycholožka, autorka projektu MAMApsychologie, ředitelka nadačního fondu Protonového centra )

 

Kateřina Cajthamlová (* 1962) je ­populární česká lékařka, internistka a moderátorka, kterou proslavily především televizní pořady Jste to, co jíte, Souboj v těžké váze a ­DoktorKA. Po středoškolských studiích vystudovala na Fakultě všeobecného lékařství Univerzity Karlovy. Dálkové studium homeopatie absolvovala na London School of Homeopathy. Dlouhodobě se ­zabývá především psychoterapií a od roku 2005 úspěšně provozuje vlastní psychoterapeutickou praxi. Příběhy rodinných a osobních nesnází, s kterými se opakovaně setkává v rámci své profese, jí pomohly ujasnit si odpověď na zdánlivě jednoduchou ­otázku, co to vlastně znamená být dnes rodič. Po knihách Čtěte pohádky, čtěte mezi řádky a Nebezpečný svět kalorií, na nichž se autorsky podílela, tak přichází s osobitě podaným průvodcem moderního rodičovství.Ve volném čase autorka ráda sportuje, účinkovala také v soutěžním televizním pořadu StarDance.

knihu vydává nakladatelství Vyšehrad http://www.ivysehrad.cz

 

Křest knihy Abeceda moderního rodiče Kateřiny Cajthamlové proběhl 9.11.2017  v knihkupectví Knihy Dobrovský na Václavském náměstí - Praha. Kmotři Zora Jandová a Kamil Bartošek-Kazma.

red:fel/foto:czppraha/zdroj:ivyšehradFotogalerie

8352 8353 8354 8355 8356 8357

© 2024 Celebrity za plentou Praha