Akce Na Sněžku pro Pavlínku pomůže dvaceti handicapovaným dětem

Akce Na Sněžku pro Pavlínku pomůže dvaceti handicapovaným dětem

„Pátý ročník naší charitativní akce byl zatím nejúspěšnější ze všech a máme obrovskou radost, že můžeme tolika dětem přispět na rehabilitační pobyty a kompenzační pomůcky, které nehradí pojišťovny,“ říkají zakladatelé NF KlaPeto Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš. Výstupu na Sněžku se 27. května zúčastnilo na dva tisíce lidí a na transparentním účtu NF se sešlo okolo 1 200 000 korun.


Letošní ročník se konal pro dvouletou Pavlínku Josiekovou, která prodělala onemocnění zákeřným meningokokem. Pavlínce musela být amputována nožička a nemoc zasáhla také zrak a mozek, ale holčička jako zázrakem přežila a navzdory prognózám lékařů statečně bojuje dál. Rodiče holčičky získali automobil, který potřebovali kvůli Pavlínčiným cestám za lékaři.

Dalším devatenácti dětem přispěje NF KlaPeto na rehabilitace a kompenzační pomůcky, které nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění. „Sešly se nám žádosti od rodin s dětmi s autismem, po onkologickém onemocnění, s vrozenou vadou končetin, po amputaci, s rozštěpem páteře či s vzácnou genetickou mutací. Drtivá většina žádostí ale byla pro děti s dětskou mozkovou obrnou,“ upřesňuje Klasnová. Všechny děti dostanou od Nadačního fondu KlaPeto příspěvek 50 tisíc korun. „Přes 40 tisíc navíc dostane Lilienka Klimková, pro kterou se šlo na Sněžku minulý rok. Děvčátko, jež se narodilo bez obou ručiček v ramenou, v létě pokousal pes a skončilo se středně těžkými zraněními v nemocnici. Díky zveřejnění příběhu v deníku Blesk, který je mediálním partnerem NF, se podařilo získat tuto částku speciálně pro naši malou velkou bojovnici,“ dodává Klasnová.

Tradici výstupu na Sněžku založil handicapovaný atlet, Jaroslav Petrouš, když v roce 2013, necelé dva roky po vysoké nadkolenní amputaci, vyšel poprvé Sněžku pro stejně zdravotně postiženou Simonku. Od té doby se akce účastní stále více lidí, jak zdravých, tak handicapovaných.

red:fel/zdroj:NF-KlaPeto© 2024 Celebrity za plentou Praha